تکنولوژی Cash recycling در کجای دنیا و چرا رونق دارد؟

امروزه در اکوسیستم‌های مختلف بانکداری دنیا تمایل به استفاده از تکنولوژی Cash recycling در ATMها بیش از قبل وجود دارد.

به گزارش گروه تحقیق و ترجمه عصر بانک؛ ATMهای دارای تکنولوژی Cash Recycling کاری را انجام می‌دهند که ATMهای معمولی قادر به انجام آن نیستند. Cash Recycling این امکان را فراهم می‌کنند تا پولی که به ATM تحویل داده شده، در تراکنش‌های بعدی قابل برداشت شود. این عملیات باعث کاهش هزینه‌‌ها و ارتقای کارایی عملیات نقدی بانک می‌شود. به علاوه امنیت بیش‌تری هم به همراه دارد.

 
در این‌جا یک سوال بزرگ مطرح می‌شود‌. مردم چه کشورهایی آماده‌ی پذیرفتن ATMهای دارای تکنولوژی Cash recycling  هستند؟
 
فرهنگ Cash Recycling 
 
در مورد شرایط و چگونگی انجام فعالیت‌های بانکی توسط مردم در سراسر جهان تشابهاتی وجود دارد، اما تفاوت‌های کمی نیز وجود دارد که مشخص می‌کند چرا برخی کشورها بیش از دیگران به Cash recycling در ATM تمایل دارند.
 
یکی از دلایل این است که، روابط بین بانکی در کشورهای مختلف متفاوت است. پرداخت‌های شخص به شخص و شخص به کسب‌وکار در آلمان، اروپا و آسیا سال‌ها از طریق استفاده از کیوسک‌ها برای پرداخت قبض، و تراکنش‌های پشت باجه برای پرداخت‌های مختلف به سادگی انجام ‌شده است.
 
در نتیجه، استفاده از چک در این کشورها هرگز مانند ایالات متحده رایج نبوده است. مناطقی که از چک سنگین استفاده نمی‌کنند با استفاده از ATMها یک گام جلوتر هستند. این دستگاه‌ها می‌توانند بر پول نقد و تراکنش‌های مبتنی بر نرم افزار تمرکز کنند، بدون این برای مدیریت چک‌ها نگرانی وجود داشته باشد.
 
یک مدل تغییر در رفتار که ایالات متحده می‌تواند یاد بگیرد این است که خرده فروشان در اروپا و آسیا فرایندهای سپرده‌گذاری  پول خود را پس از ورود تکنولوژی Recycling اصلاح کردند. آن‌ها روش خود را از سپرده‌ گذاری شبانه‌ در صندوق بانک به سپرده‌گذاری در ATMهای دارای قابلیت Recycling تغییر دادند. 
 
این تغییر رفتار امکان توزیع روزانه‌ی پول نقد مورد نیاز را فراهم می‌کند. پذیرنده ATM را پر می‌کند، مشتریان آن را خالی می‌کنند‌. خرده فروشان در ایالات متحده نیز آماده‌ی تغییر هستند. مخصوصا با توجه به اینکه ATMهای مدرن امکان مدیریت مقادیر پول بیش‌تری دارند و قادر به پذیرش بسته‌های بزرگ، بسته‌های ترکیبی و واریز مستقیم پول نقد به حساب هستند. 
 
در نهایت با وجود نوآوری‌های جدید در بازار، تکنولوژی Recyling می‌تواند برای ایجاد سیستم‌های که نیاز به تغییر را کاهش می‌دهند با نرم‌افزار‌های پیشرفته ترکیب شوند. بنابراین فرصت‌های جدیدی برای کارایی و صرفه جویی در هزینه‌ها وجود دارد. 
 
ترجمه از atmmarketplace
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.