بانک رفاه آغازگر جنبش سرآمدی در نظام بانکی

بانک رفاه کارگران در راستای اجرای سیاست‌های کلان اقتصادی دولت همواره خدمات و تسهیلات متنوع بانکی را در قالب طرح های مختلف به مشتریان خود ارائه کرده است. به گواه آمار بانک مرکزی، بانک رفاه کارگران همواره نقشی مؤثر در اجرای سیاست‌های پولی و بانکی دولت داشته و بازوی اجرای سیاست‌های کلان اقتصادی بوده است.

عصر بانک؛ امروزه کمک به ارتقا حوزه سلامت، بهداشت و درمان جامعه و مقابله جدی با فساد در چرخه نظام سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است در همین زمینه اجرای طرح‌های سلامت در جامعه علاوه بر تأثیر افزایش سلامت آحاد جامعه از احتمال بروز هرگونه فساد در بخش درمان و دارو نیز جلوگیری می‌کند.

 
بانک رفاه کارگران با بیش از 6 دهه تجربه در زمینه ارائه خدمات بانکی به اقشار مختلف جامعه،امروزه به عنوان بانک پیشگام در حوزه سلامت نقش آفرینی می نماید.
 
برخی از اقدامات بانک رفاه کارگران در حوزه سلامت کشور عبارتند از:
 
– تأمین مالی با استفاده از ابزارهای جدید و اعطای اعتبارات مورد نیاز زنجیره سلامت کشور
 
– طراحی خدمات بانکی متمایز با هدف تسهیل فرایندهای مالی
 
-مشارکت فعال و جدی در طرح تحول نظام سلامت کشور
 
-راه اندازی واحدهای ارائه خدمات خاص در بیمارستانها و مراکز درمانی
 
-ایفای مسئولیت های اجتماعی در قالب اهدای آمبولانس و تجهیزات پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی، بیمارستانهای تابعه، مراکز درمانی، جمعیت هلال احمر
 
-حمایت از کمیته امداد امام)ره(، سازمان بهزیستی کل کشورو سازمانهای مردم نهاد از قبیل انجمن ام اس ایران، انجمن تالاسمی، موسسه محک ،
 
-انعقاد تفاهم نامه همکاری با حوزه های مختلف زنجیره سلامت کشور از جمله سازمان بیمه سلامت، سازمان نظام پزشکی، دانشااههای علوم پزشکی و سازمانهای تابعه
 
-حمایت موثروحضور فعال دررویدادهای حوزه سلامت کشوراعم ازجشنواره ها،نمایشگاه ها، همایش ها، سمینارها
 
توسعه خدمات درمانی با طرح مهر سلامت/بانک رفاه  آغازگر جنبش سرآمدی در نظام بانکی
 
بانک رفاه کارگران در گذشته با هدف تامین نیازهای مالی جامعه پزشکان در قالب طرح‌های سپیدان 1 و 2 تسهیلاتی را به متقاضیان پرداخت کرده است که این مهم نشان از دغدغه این بانک در حوزه سلامت کشور دارد.
 
بانک رفاه کارگران به جهت دارا بودن ظرفیت‌های ریالی و ارزی و ماهیت سهامداری ارتباط نزدیکی با سازمان تأمین اجتماعی ایران دارد و همین مهم سبب شده است هیأت مدیره بانک در تصمیمی با اجماع حداکثری در تأمین نیازهای مالی پزشکان زحمتکش این مرز و بوم پیش قدم شود و در حوزه سلامت گام مهم و تأثیرگذاری را بردارد.
 
طرح مهر سلامت بانک رفاه کارگران که اعتبار آن تا پایان شهریور ماه 1399 است برای توسعه و ارتقای خدمات درمانی در سراسر کشور و با هدف ارائه تسهیلات مالی اجرا می‌شود و جامعه پزشکی، اعضای هیأت علمی کشور فاقد پروانه مطب شاغل در مراکز درمانی، پرستاران شاغل در مراکز درمانی که دارای شماره نظام پرستاری از سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی، مشمولان طرح مذکور هستند.
 
بانک رفاه کارگران همچنین در تلاش برای اجرای تعادل پایدار بین تقاضا و خواسته‌های جوامع هدف با در نظرگرفتن توانایی‌های مالی و نیروی انسانی خود در نظر دارد طی برنامه‌ای بلند مدت، در زمینه تأمین حداکـثری نیازها و خواسته‌های مشتریان خود گام بردارد.
بانک رفاه کارگران اولین بانک ایرانی است که موفق به کسب گواهینامه تعهد به تعالی بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت EFQM شده است که می‌توان از آن به عنوان آغاز جنبش سرآمدی در نظام بانکی یاد کرد.
 
این بانک طی چهار سال اخیر بیش از 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات بابت طرح تحول نظام سلامت پرداخته‌ است که با قرار دادن این عدد در کنار بیش از 43 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح‌های مختلف به جامعه پزشکی سهم این بانک را به عدد هفتاد هزار میلیارد ریال می‌رساند.
 
شایان ذکر است بانک رفاه کارگران علاوه بر مشارکت در احداث 3 بیمارستان استراتژیک در نقاط مختلف کشور بیش از 7 هزار میلیارد ریال بابت 12 طرح بیمارستانی و تجهیز مراکز درمانی در سراسر کشور نیز اختصاص داده است.
 
همچنین به منظور سرعت بخشیدن به روند درمان بیماران خاص و صعب العلاج، بانک رفاه با پرداخت مبلغ پنج میلیارد ریال در ساخت و تجهیز مرکز جامع سرطان غرب کشور مشارکت کرد.
 
/روزپلاس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.