هشدار در مورد کلاهبرداری پیامکی

عصر بانک؛پلیس فتا اعلام کرد که کلاهبرداران با ایجاد صفحه‌ای با عنوان سبد غذایی و استفاده از شگرد کلاهبرداری پیامکی و فیشینگ اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی می‌کنند که نیاز است تا شهروندان دقت داشته باشند.

 

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که کلاهبرداران سایبری با شگرد کلاهبرداری پیامکی و استفاده از فیشینگ به منظور ایجاد درگاه پرداخت تقلبی اقدام به سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان با عنوان دریافت بسته حمایتی دولت می‌کنند؛ در همین راستا نیاز است تا شهروندان نسبت به پیام‌های دریافتی دقت کافی و لازم را داشته باشند تا با ورود به این سامانه مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

 
در همین راستا، پلیس فتا نسبت به کلاهبرداری با پیامک‌های انبوه «بسته حمایت دولت» هشدار داد و اعلام کرد که اخیرا افراد سودجو با سوءاستفاده از شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور اقدام به ارسال پیامک‌های انبوه به هموطنان با عنوان «بسته حمایتی دولت»، «دریافت سبد غذایی خانوار» و… کرده و از این طریق اقدام به کلاهبرداری از شهروندان از طریق درگاه بانکی جعلی کرده‌اند.
 
در این روش لینکی به‌صورت پیامک برای افراد ارسال شده و از کاربر درخواست می‌کند برای دریافت بسته حمایتی دولت به سایتی جعلی بروند که بعد از مراجعه به این سایت از کاربران اطلاعاتی از قبیل کد ملی، میزان درآمد ماهانه، تعداد خانوار و وضعیت مسکن افراد و… دریافت می‌شود. در ادامه افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز مبلغ ۲۰۰۰ تومان برای صدور کارت بانکی هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد را به سرقت برده و حسابشان را خالی می‌کنند.
 
/ایبنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید