آمازون اولین بار عنوان ارزشمندترین برند تجاری جهان را کسب کرد

آمازون با پشت سرگذاردن شرکت هایی همچون اپل و گوگل برای اولین بار عنوان ارزشمندترین برند تجاری جهان را به خود اختصاص داد.

عصر بانک؛به نقل از سی بی اس نیوز، بر اساس رده بندی موسسه برندز که همه ساله از برترین موسسات تجاری جهان منتشر می شود آمازون با ارزشی معادل 315.5 میلیارد دلار بالاتر از اپل و گوگل ایستاده است. این دو شرکت به ترتیب 309.527 و 309 میلیارد دلار ارزش دارند.

 

پس از سه شرکت یادشده مایکروسافت، ویزا، فیس بوک، علی بابا، تنسنت، مک دونالدز و ای تی ان تی قرار گرفته اند. نکته بسیار جالب توجه در این زمینه تسخیر فهرست 10 برند برتر دنیا توسط شرکت های فناوری اطلاعات است. به گونه ای که تنها مک دونالدز به طور کامل در این حوزه فعالیت ندارد و سایر شرکت های این فهرست به گونه ای با فناوری اطلاعات و دیگر فناوری های پیشرفته مرتبط پیوند خورده اند.

 

در یک سال گذشته کل ارزش شرکت آمازون افزایش 52 درصدی داشته است. در آغاز سال 2017 ارزش این شرکت که زمانی تنها در حوزه خرده فروشی آنلاین فعالیت می کرد به 108 میلیارد دلار می رسید. در مقابل اپل که مدتها رتبه اول این فهرست را در اختیار داشت در یک سال اخیر تنها 3 درصد رشد داشته و این رشد در مورد گوگل هم تنها 2 درصد بوده است.

 

بر اساس بررسی های برندز، فعالیت های آمازون در حوزه پردازش ابری، توسعه کسب و کار و استفاده از روش های خلاقانه تحویل انواع کالا و خدمات به مشتریان، سرمایه گذاری در زمینه مواد غذایی، بلندگوهای هوشمند، تبلت ها و پخش اینترنتی موسیقی و ویدئو باعث شده این شرکت به 12 سال حاکمیت اپل و گوگل بر صدر این فهرست خاتمه دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.