با امپراطوری ثروتمندترین فرد جهان آشنا شوید

جف بزوس، مدیرعامل شرکت آمازون و ثروتمندترین فرد جهان است.

عصر بانک؛به نقل از ویژوال کپیتالیست، جف بزوس دارای ثروتی معادل 130 میلیارد دلار است و بخش بزرگی از ثروت او مربوط به 79 میلیون سهم وی از شرکت آمازون (16 درصد کل سهام این شرکت) است که بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان به شمار می‌رود. او علاوه بر آمازون مالک شرکت "بلو اورجین" نیز هست که در صنعت هوافضا فعالیت دارد.

 

جف بزوس 24 سال پیش کار خود را در شرکتی که در زمینه پوشش ریسک فعالیت می‌کرد ترک کرد و شرکت آمازون را در گاراژ خانه‌اش تأسیس کرد. با این حال تا سال 1997 طول کشید تا سهام آمازون به قیمت 18 دلار در هر سهم عرضه عمومی شود و عملکرد سهام این شرکت چنان موفق بود که بزوس تنها در عرض یک سال موفق شد به جمع 400 فرد ثروتمند آمریکا بپیوندد. ارزش هر سهم شرکت آمازون در بورس وال‌استریت تا پایان ماه می 1775.07 دلار بوده است.

 

بزوس علاوه بر این دو شرکت مالک روزنامه واشنگتن پست و شرکت‌های: زاپوس، پیل پک، الکسا، کیوا سیستمز، آودیبل، توئیچ، هول فودز، توئیلیو و سوق نیز هست. سوق بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی اماراتی است که امسال توسط آمازون خریداری شد.

 

هول فودز بزرگ‌ترین گروه غذایی شرکت آمازون محسوب می‌شود و خرید آن توسط آمازون نشان دهنده حرکت این سمت به در اختیار گرفتن بازارهای مختلف آمریکا است.

 

بزوس علاوه بر هولدینگ بزرگ خود در بسیاری از استارت اپ ها و شرکت‌های بزرگ امریکایی سرمایه گذاری کرده است که بیشترین ان مربوط به شرکت "اور فی" با 190 میلیون دلار، "ایر بی ان بی" با 112 میلیون دلار و "زوک دوک" با 75 میلیون دلار بوده است. جالب است بدانید بزوس سابقه سرمایه گذاری در گوگل را نیز دارد و در سال 1998 تقریباً 1 میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده بود.

 

بزوس که بارها به دلیل حضور کمرنگ خود در امور خیریه مورد انتقاد قرار گرفته است در سپتامبر 2018 اعلام کرد که 2 میلیارد دلار برای کمک به بی خانمان‌های آمریکایی اختصاص خواهد داد. او هم چنین دو صندوق دیگر به نام‌های "دریم یو اس" و "دی وان فاند" تأسیس کرده است که 33 و 97.5 میلیون دلار موجودی دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.