انواع تسهیلات جعاله بانک مسکن

تسهیلات جعاله یکی از تسهیلاتی است که می‌توان برای تعمیر و تکمیل واحد مسکونی علاوه بر تسهیلات خرید مسکن دریافت کرد.

عصر بانک؛ تسهیلات جعاله به دو روش سپرده‌گذاری به مبلغ 50‌میلیون ریال و از محل اوراق با سقف 200‌میلیون ریال قابل پرداخت است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، تسهیلات جعاله بدون سپرده از محل اوراق ممتاز مسکن با نرخ سود 5/ 17 درصد و بازپرداخت اقساط پنج سال و روش خرید اوراق نیز از طریق مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن یا یکی از کارگزاری‌های فرابورس است. در حال حاضر تسهیلات جعاله در یک نوبت پرداخت می‌شود.

 

جعاله تعمیر شامل حفر یا ترمیم چاه، سرویس حمام و آشپزخانه و دستشویی، ترمیم یا آسفالت پشت‌بام و کاشی‌کاری، جابه‌جایی درب‌ها و پنجره‌ها، لوله‌کشی و سیستم گرمایش و سرمایش، تعمیرات جزئی داخل ساختمان، رنگ و نقاشی خرید انشعاب آب و برق و لوله‌کشی آب و گاز، ترمیم سیم‌کشی معیوب ساختمان می‌شود. اما جعاله تکمیل شامل حیاط‌سازی، نرده‌کشی، کاشی‌کاری، موزاییک‌کاری، لوله‌کشی گاز و آب، نصب تاسیسات سرمایش و گرمایش، کابینت‌گذاری، تکمیل زیرزمین، حفر چاه، نصب موکت، پارکت، سرامیک و تغییرات داخلی ساختمان است. پرداخت تسهیلات مجدد جعاله با سپرده و بدون سپرده بدون محدودیت زمانی و با واریز مانده بدهی جعاله قبلی بلامانع است.

 

پرداخت تسهیلات جعاله به متقاضیانی که از تسهیلات جعاله تعمیر سایر بانک‌ها استفاده کرده‌اند در صورت تسویه تسهیلات دریافتی طبق ضوابط و مقررات بلامانع و مبلغ هر قسط این وام به‌صورت ساده، پنج‌میلیون و 25 هزار ریال ماهانه است.

 

دارندگان حساب صندوق پس‌انداز مسکن می‌توانند با سپرده‌گذاری معین در مدت شش ماه، تا سقف 50‌میلیون ریال از تسهیلات جعاله استفاده کنند.

سقف این تسهیلات 50‌میلیون ریال و نرخ سود فروش اقساطی 11 درصد و مدت بازپرداخت اقساط پنج سال است. مبلغ هر قسط این تسهیلات به‌صورت ساده یک‌میلیون و 88 هزار تومان در هر ماه و مدت سپرده‌گذاری برای دریافت این تسهیلات شش ماه و مبلغ سپرده‌گذاری 50‌میلیون ریال است. علاوه بر تسهیلات 50‌میلیون ریالی، با تهیه و خرید اوراق ممتاز به مبلغ 50‌میلیون ریال استفاده از سقف تسهیلات 150‌میلیون ریالی برای تعمیر یا تکمیل یک واحد مسکونی امکان‌پذیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.