رویکرد خدمت محوری در وزارت کار ستودنی است

رئیس انجمن روابط عمومی ایران گفت: رویکرد خدمت محوری در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای گسترش عدالت و پرهیز از نگاه بخشی، ستودنی است.

عصر بانک؛محمدرضا حقیقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار شمانیوز اظهار داشت: با یک بررسی اجمالی می توان دریافت که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره با نگاهی عدالت گستر و پرهیز از نگاه بخشی، برای گسترش عدالت عمومی در بین اقشار مختلف مستمری بگیران بازنشسته،از کارافتادگان و مجموع مستمری بازماندگان مشمولین تامین اجتماعی با تمام توان تلاش کرده است، این رویکرد خدمت محوری در وزارت کار بسیار ستودنی است و می تواند زمینه ساز توسعه و تحول در این وزارت باشد.

وی افزود: این مهم را به راحتی می توان در رشد 36/5 درصدی کلیه دریافت کنندگان حداقل مستمری در ابتدای فروردین 98 و افزایش 13 درصدی برای سایر سطوح در پایان اسفند 97 مشهود است که نشان از عزم و اراده این وزارت برای ایجاد شفافیت، عدم پنهان کاری به منظور رونق تولید دارد.

رئیس انجمن روابط عمومی ایران ادامه داد: این در حالی است که نزدیک به نیمی از جمعیت کشورمان از اعضای رسمی صندوق های بازنشستگی، صندوق های تامین اجتماعی و صندوق های رفاهی به شمار می روند و این رویکرد در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند گام بسیار بلندی برای توانمندسازی نیروی کار و افزایش مهارت دانست، چرا که این گستره عظیم، شامل کودکان کار، زنان سرپرست خانواز، معلولان و از طرفی محرومان و قربانیان آسیب های اجتماعی می شود که اهمین مسئولیت وزارت کار در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور را دوچندان می کند.

 

دکتر حقیقی اضافه کرد: با ادامه این روند می توان امیدوار بود که رفاه عمومی و رضایت جامعه بیش از گذشته در بین مردم گسترش پیدا می کند، این موضوع را می توان تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی کشور دوچندان می کند.

 

وی در ادامه با تاکید بر نحوه برقراری ارتباط موثر وزارت کار با عموم مردم و مخاطبان از منظر تخصصی "ارتباطات کار" و نحوه تعامل با ذینفعان و مردم شریف ایران اسلامی خاطرنشان کرد: بخش اعظم خدمات دولت برای عموم مردم بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که مرور عملکرد این وزارت و عزم راسخ دکتر شریعتمداری برای ارائه خدمات و تلاش مرکز اطلاع رسانی این وزارت برای تعامل سازنده با مخاطبان و ذینفعان گواه انجام شایسته این خدمات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

 

رئیس انجمن روابط عمومی ایران ادامه داد: طبق تحقیقات میدانی و نظرسنجی های علمی انجام شده و بررسی بازخوردهای آن، عملکرد مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کار بسیار مطلوب ارزیابی شده است؛ در این تحقیقات شاخص های اطلاع رسانی به هنگام، پوشش خبری مناسب و استفاده از تکنیک های روز فناوری اطلاعات و ارتباطات ملاک ارزیابی بودند که به جرات می توان این مرکز را جزو روابط عمومی های برتر کشور به شمار آورد.

دکتر حقیقی در پایان اظهار داشت: خوشبختانه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نگاه مدبرانه خود به خوبی توانسته اطلاعات دقیق؛ شفاف و سرآمد در برهه های زمانی مختلف به خصوص در مواقع حساس بروز حواث طبیعی از جمله سیل، زلزله و… را به عموم مردم ارائه کند که این مسئله نشان از تعهد؛ تخصص، آگاهی و توانمندی این مرکز اطلاع رسانی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.