بانکداری آینده و تحول دیجیتالی؛ استراتژی بانک های دولتی در سال 98

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد و امور دارایی، از تهیه سند بانکداری دیجیتال مبتنی بر چارچوب اقتصاد هوشمند خبر داد.

عصر بانک؛عباس معمارنژاد عصر چهارشنبه در همایش مدیران پست بانک با عنوان «رونق تولید و اشتغال بانکداری دیجیتال» افزود: امروزه بانکداری که مورد توجه دنیاست نه بانکداری الکترونیک، بلکه بانکداری دیجیتال است.

 

وی بیان کرد: بانکداری دیجیتال که مبنای تمام بانکداری دنیاست و ما نیز سند آن را تهیه کرده ایم، مبتنی بر پارادایم و چارچوب اقتصاد هوشمند و تمرکز بر مشتری است، برای شناخت مشتری نیاز به تحلیل داده های موجود است.

 

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد، عامل مهم دیگر در تحول بانکداری دیجیتال را استفاده از فناوری نوین دانست و با بیان اینکه، امروز با سیستم بانکداری مواجه نیستیم، افزود: درحال حاضر ما با اکوسیستم بانکداری مواجه هستیم.

 

وی اضافه کرد: در صنعت مالی گروهی ذینفعان همچون فین تک ها، استارتاپ ها، رگولاتورها وجود دارند که اکوسیستم بانکداری را تشکیل می دهند.

 

معمارنژاد در ادامه تاکید کرد:در بانکداری دیجیتال علاوه برتکنولوژی جدید، فناوری های فرآیندی جدید نیز باید مورد توجه قرار گیرد و فرآیندهای بانکداری باید چابک تر شوند.

 

وی ادامه داد: بانکداری دیجیتالی در دنیا در حال اجراست اما برای ما در حد نظریه است، ما به بانک ها ابلاغ کرده ایم ظرف 5 ماه نقشه راه تحول دیجیتال را مطرح کنند و بعد از این زمان عملکردها براساس نقشه راه ارزیابی خواهد شد.

 

معمارنژاد ادامه داد: استراتژی بانک های دولتی را برای امسال تحت عنوان بانکداری آینده و تحول دیجیتالی در راستای پارادایم اقتصاد هوشمند و حرکت به سمت تحول دیجیتالی در نظر گرفته ایم، در این تحول دیجیتالی 3عامل تکنولوژی، فرآیند و ذی نفعان را مورد توجه قرار داده ایم.

 

وی گفت: بنابراین بانک ها باید مدل کسب و کار خود را بر این مبنا تنظیم کنند و نقشه راهی برای بانکداری دیجیتالی و تحول دیجیتالی داشته باشند که در نهایت بتوانند خدمات مناسبی را بر روی گوشی برای نسل جدید که همه اطلاعات را بر روی گوشی می خواهند ارایه کنند.

 

همایش مدیران پست بانک عصر چهارشنبه با حضور وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد و امور دارایی، مدیر عامل جدید پست بانک و مدیران عامل شعب سراسر کشور در ­وزارت ارتباطات در حال برگزاری است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.