قابلیت‌های پلتفرم احراز هویت دیجیتال یوآیدی برای کمک به نظام پرداخت کشور

اپلیکیشن احراز هویت دیجیتال UID از سرویسِ جدید مشتری خودت را بشناس (e-KYC) در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه رونمایی کرد.

عصر بانک؛به نقل از بازدیدکنندگان غرفهٔ یوآیدی، این پلتفرم برای اولین‌بار در ایران می‌تواند مشکل احراز هویت کاربران را به عنوان اصلی‌ترین مانع رشد استارتاپ های حوزهٔ مالی کشور مرتفع کند.

 

اپلیکیشن احراز هویت دیجیتال UID که اسفندماه 97 با ارائهٔ هویت دیجیتال برای دانشجویان پردیس منابع طبیعی دانشگاه تهران رونمایی شده بود، با رونمایی از قابلیت‌های جدید پردازش تصویر (Digital Image Processing) و پردازش متن (OCR) خود در فاینکس 98، برای اولین بار در نظام مالی کشور امکان ارائهٔ خدمات احرازهویت دیجیتال (e-KYC) به صورت آنی (Real Time) را برای سازمان‌ها فراهم آورده است.

برطرف کردن مشکل احراز هویت کاربران به عنوان بزرگترین دغدغهٔ استارتاپ‌های حوزهٔ کارگزاری بورس، فروش آنلاین بیمه و بانکداری بدون شعبه سبب شد که خدمات این پلتفرم به بحث داغ این دوره از نمایشگاه فاینکس تبدیل شو و نظر بازدیدکنندگان را به غرفۀ یوآیدی جلب کند.

اپلیکیشن UID می‌تواند اتفاقات مهمی را در نظام مالی کشور ایجاد کند که از جملهٔ آن می‌توان به ارائهٔ زیرساخت لازم برای شروع بانکداری بدون شعبه در کشور و ارائهٔ بستر لازم برای سرمایه‌گذاری آنلاین مطابق با استانداردهای بین‌المللی اشاره کرد. این اپلیکیشن ضمن حفظ حریم شخصی کاربران و ارتقاء تجربهٔ کاربری آنها، می‌تواند سطح خدمات غیرحضوری را برای بانک‌ها، کارگزاران بیمه، بورس و سایر مجموعه‌هایی که برای افزایش امنیت مبادلات خود به احراز هویت کاربران نیاز دارند را افزایش دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.