مسترکارت با پرونده شکایت غیرمنتظره 14 میلیارد پوندی روبرو شد

با رای شوک‌آور یک دادگاه انگلیسی بر علیه شرکت خدمات مالی آمریکایی مسترکارت، این شرکت باید 14 میلیارد پوند خسارت پرداخت کند که به معنای پرداخت 300 پوند به تمام افراد بالغ در انگلستان است.

عصر بانک؛به نقل از اسپوتنیک، با رأی شوک‌آور یک دادگاه انگلیسی بر علیه شرکت خدمات مالی آمریکایی مستر کارت، این شرکت باید 14 میلیارد پوند خسارت پرداخت کند که به معنای پرداخت 300 پوند به تمام افراد بالغ در انگلستان است.

 

والتر مریکس، بازرس مالی انگلیسی، می‌گوید که در سال 2016 میلادی، این شرکت آمریکایی از 46 میلیون مشتری برای خدمات گران‌قیمت مستر کارت هزینه اضافی دریافت کرده است.

 

وی گفت: من از تصمیمی که امروز گرفته شد، بسیار خرسندم، چراکه تقریباً حدود 12 سال است که مستر کارت به وضوح اعلام کرده است که قبلاً با تخطی از قانون هزینه اضافی‌ای برای تراکنش‌های کارتی دریافت کرده و در یک دوره طولانی‌مدت به مصرف‌کنندگان ضرر رسانده است.

 

مریکس ادامه داد: حالا وقت آن است که مستر کارت، به خسارت‌هایی که وارد کرده اعتراف کرده و از عموم جامعه انگلیس عذرخواهی و قبول کند که خسارت‌های وارده را جبران خواهد کرد؛ اما نمایندگان مستر کارت با این رأی موافق نیستند و آن را رأی نهایی نمی‌دانند و درخواست بازنگری خواهند داد.

 

وی معتقد است مستر کارت در طول یک دوره 16 ساله از 1992 تا 2008 میلادی، با تخطی از قانون آنتی تراست و اعمال هزینه‌های اضافی برای مشتریان، به آنها 14.6 میلیارد پوند خسارت وارد کرده است.

 

اگر مستر کارت در نهایت در این پرونده بازنده شود، باید خسارت وارده به تک تک مشتریان این دوره زمانی را به حساب آنها برگرداند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.