بورس میزبان رکوردشکنی‌های پیاپی

در بازار سراسر سبز سهام، امروز نماگر اصلی بازار تا این لحظه توانسته تراز 201 هزار واحدی را رد کند و رکوردهای پی در پی را به ثبت برساند.

عصر بانک؛روز گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران برای اولین بار توانست از تراز 196 هزار واحدی عبور کند. این در حالی بود که در مهر ماه سال 97 شاخص کل توانسته بود تا نیمه کانال 195 هزار واحدی بالا رود و رکوردی جدید ثبت کند.

 

اما از ابتدای باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی با شیب کاهنده شروع به رشد کرده و تا این لحظه توانسته سقف کانال 200 هزار واحدی را بشکافند و وارد کانال 201 هزار واحدی بشود.

 

از ابتدای سال 1397 با افزایش لجام گسیخته قیمت ارزهای خارجی، قیمت سهم‌های صادرات محور در بورس اوراق بهادار تهران رشد کرد و نماگر اصلی بازار سرمایه بارها کانال‌شکنی کرد.

 

در سال جاری نیز از روزهای معاملاتی ابتدایی شاهد رشد قیمت دلار بودیم. البته این رشد نسبت به سال گذشته آرام‌تر رخ داد. در نتیجه افزایش قیمت دلار در کنار انتشار صورت‌های مالی 12 ماهه شرکت‌های بورسی که نشان از افزایش سود هر سهام شرکت‌ها ناشی از افزایش قیمت دلار بود، سبب شد قیمت سهم‌ها با افزایش مواجه شود و بار دیگر شاخص‌های بازار سرمایه پی در پی کانال‌شکنی کنند.

 

تا لحظه نگارش این گزارش شاخص کل به رقم 201 هزار و 31 واحدی رسیده است. شاخص آزاد شناور با بیش از 5800 واحد رشد نسبت به روز گذشته به تراز 227 هزار و 346و احدی رسید.

 

تا این لحظه ارزش معاملات بورس تهران به رقم 834 میلیارد تومان رسید و حجم معاملات 2.3 میلیارد سهم و اوراق مالی را رد کرده است.

 

همچنین شاخص کل فرابورس ایران در حرکتی کم نظیر تا این لحظه توانسته 49 واحد رشد کند. به این ترتیب این شاخص برای اولین بار به رقم 2501 واحدی رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.