الکترونیکی شدن تمام فرآیندهای اعطای تسهیلات بانک مسکن

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن برنامه‌های اصلی حوزه IT بانک مسکن در سال 98 را تشریح کرد.

عصر بانک؛ساسان شیردل در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، با بیان اینکه استقرار کامل Core Banking (نظام بانکداری متمرکز) یکی از اولویت‌هایبانک مسکن در حال حاضر به شمار می آید، گفت: این پروژه از چندی پیش در بانک مسکن آغاز شده و مطالعاتی در این حوزه در حال انجام است. از این رو یکی از برنامه های سال آتی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن تکمیل همین مطالعات است.

 

وی ادامه داد: مدیریت امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در سال آینده برنامه هایی در حوزه ارتباط با مشتریان تدارک دیده است که از آن جمله می‌توان به تهیه آرشیو دیجیتال تماس ها با مرکز ارتباط با مشتریان اشاره کرد.

شیردل تاکید کرد: وجود یک آرشیو دیجیتال جامع از محتوای پیام ها و تماس های مخاطبان بانک مسکن می تواند ابزار خوبی برای کمک به مدیران برای تصمیم گیری های آتی باشد و از این رو حوزه فناوری اطلاعات به موضوع ورود کرده است.

به گفته وی، علاوه بر این امکانات نرم افزاری مضاعفی برای مدیریت ارتباط با مشتریان در سال آینده طراحی و پیاده سازی خواهد شد.

مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن از برنامه ریزی برای توسعه موبایل‌ بانک مسکن در سال آینده نیز خبر داد تا بتوان ذیل امکانات دیگری همچون اینترنت‌بانک و سایر واسطه‌های ارایه خدمات غیرحضوری، این ابزار را نیز فراگیرتر از گذشته در اختیار مشتریان بانک مسکن قرار داد.

شیردل با بیان اینکه نوسازی خودپردازها از دیگر برنامه‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مسکن در سال 98 است، گفت: در این زمینه همچنین برنامه توسعه کیوسک‌بانک در سال آینده در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات مهم بانک مسکن در سال آینده الکترونیکی شدن فرایند تسهیلات است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم به نقطه‌ای برسیم که از نقطه درخواست اعطای تسهیلات تا ارایه اسناد و مدارک به صورت الکترونیکی و در بستر فضای مجازی میسر باشد و در این حوزه نیز برنامه‌هایی تدارک دیده شده که بخشی از آن در سال پیش‌رو اجرا می‌شود.

شیردل یادآور شد: اقدامات در حوزه ارتقای امنیت مشتریان در حوزه بانکداری الکترونیک نیز در سال آینده در دستور کار قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.