افزایش 3 میلیونی سکه در سال جاری/ روند بازار برخلاف سال‌های پیشین است

کشتی‌آرای اظهار داشت: در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح جدید 4 میلیون و 600 هزار تومان است که در ابتدای سال جاری یک میلیون و 600 هزار تومان بود.

عصر بانک؛محمد کشتی‌آرای در مورد آخرین وضعیت بازار طلا و سکه در روزهای واپسین سال جاری گفت: در سال‌های گذشته معمولا بازار طلا و سکه در طول سال روند کم‌نوسانی را طی می‌کرد اما در ایام پایانی سال معمولا این نوسانات افزایش می‌یافت اما امسال این روند معکوس شد و روزهای پایانی سال برخلاف طول سال روند کم نوسان و آرامی را طی می‌کند.

 

وی تصریح کرد: در طول سال قیمت جهانی طلا  2.1 درصد کاهش داشت اما قیمت طلا و سکه در بازار داخلی به طور متوسط 280 درصد افزایش داشته است اما اکنون بازار متعادل و حداقل نوسان را دارد.

 

وی با اشاره به آخرین قیمت انواع طلا و سکه گفت: در حال حاضر قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح جدید 4 میلیون و 600 هزار تومان است که در ابتدای سال جاری یک میلیون و 600 هزار تومان بود، همچنین هر گرم طلای 18 عیار که در ابتدای سال 159 هزار تومان بود به 418 هزار تومان رسیده است.

 

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ادامه داد: در ضمن قیمت هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم 4 میلیون و 450 هزار تومان، نیم سکه 2 میلیون و 480 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 600 هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز 855 هزار تومان است.

 

/ایلنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.