گجت‌های هوشمند روی بورس‌تر از همیشه!

بازار گجت‌های هوشمند در سال 2018 میلادی با 27 درصد رشد نسبت به سال گذشته، موفق شده است روند افزایشی و موفقیت قابل توجهی را برای خود به ثبت برساند.

عصر بانک؛به گزارش ایسنا، با توجه به آن که در چند سال اخیر گجت‌های پوشیدنی همچون ساعت‌های هوشمند از محبوبیت و استقبال بی‌نظیری برخوردار شده است، حالا به تازگی جدیدترین آمار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت نشان می‌دهد که کاربران و علاقمندان به سمت و سوی خریداری و استفاده از گجت های هوشمند نظیر ساعت و مچ بندهای هوشمند روی آورده‌اند و این بدان معناست که بازار فروش این محصولات نیز از موفقیت بزرگی برخوردار شده است.

این گزارش‌هایی که در وب سایت phonearena آمده است، همچنین حاکی از آن است که فروش گجت های هوشمند در سال 2018 میلادی، به خصوص در سه‌ماهه چهارم و پایانی سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال 2017 میلادی، شاهد یک رشد و افزایش 27 درصدی بود که به رهبری شیائومی و اپل صورت پذیرفته است.
دو شرکت اپل و شیائومی در سال‌های اخیر با توجه به رکود بی‌سابقه‌ای که در بازارهای جهانی موبایل وجود دارد، همچون بسیاری دیگر از تولیدکنندگان موبایل از تولید انحصاری گوشی‌های هوشمند روی برگردانده و به سمت و سوی تولید و عرضه گجت های هوشمند همچون ساعت هوشمند روی آورده‌اند، به گونه‌ای که این دو شرکت رهبری فروش این محصولات در بازارهای جهانی را در دست گرفته‌اند.
اپل در سال 2018 میلادی 46.2 میلیون دستگاه گجت هوشمند را به فروش رساند این در حالیست که در سال 2017، این رقم 33.1 میلیون دستگاه بود. هواوی نیز با 45 درصد رشد در مقایسه با سال قبل از آن، توانست 11.3 میلیون دستگاه در سال 2018 میلادی را به بازارهای جهانی عرضه کند این در حالیست که در سال 2017، تنها موفق به فروش 4.6 میلیون دستگاه گجت هوشمند شده بوده است.
به عبارتی دیگر، می‌توان گفت که در سال 2018 مجموعاً 37 میلیون دستگاه گجت هوشمند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به ساعت‌های هوشمند اشاره کرد، نسبت به سال 2017 میلادی بیشتر فروخته و عرضه شده است.
از جمله مهم‌ترین، محبوب‌ترین و پرطرفدارترین گجت های هوشمند می‌توان به ساعت، مچ بند، زیورآلات و اسپیکرهای هوشمند اشاره کرد.
بر اساس جدول زیر، بعد از اپل و شیائومی، به ترتیب شرکت‌های فیت‌بیت، هواوی و سامسونگ رتبه‌های سوم تا پنجم این رده بندی را به خود اختصاص داده‌اند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.