اخراج گسترده کارکنان از بانک‌های فرانسوی

پس از بانک "بی ان پی پاری باس"، بانک "سوسیت ژنرال" نیز اعلام کرد: 1500 نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند.

عصر بانک؛به نقل از خبرگزاری فرانسه، طبق اسناد به دست آمده از منابع آگاه در این بانک بزرگ فرانسوی، از 1500 نفر نیرویی که قرار است تعدیل شوند 700 نفر در شعبات این کشور در داخل فرانسه و مابقی در سایر کشورها مشغول به کار هستند.

 

سوسیت ژنرال در بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد از بازنگری در فعالیت‌هایش برای افزایش سودآوری خبر داد و افزود که تمام تلاش خود را برای جلوگیری از اخراج کارکنان بیشتر انجام خواهد داد. در بیانیه این بانک آمده است: در حال گفت‌وگو با اتحادیه‌ها هستیم و به مشورت با آنها در خصوص پروژه‌های مد نظر و تأثیر آنها بر کارکنان خود ادامه می‌دهیم. برنامه بازنگری در سیاست‌های بانک طی هفته‌های پیش رو تکمیل خواهد شد.

 

تعدیل نیرو بخشی از برنامه این بانک فرانسوی برای کاهش 500 میلیون یورویی هزینه‌های خود است. فردریک اوئدا، مدیرعامل سوسیت ژنرال پیش‌تر وعده داده بود که این بانک حجم سرمایه خود را نیز 10 درصد کاهش دهد.

 

دیگر بانک بزرگ فرانسوی یعنی "بی ان پی پاری با" نیز اعلام کرده است به منظور افزایش سودآوری خود قصد کاهش 600 میلیون یورویی مخارج خود را دارد که بخشی از این برنامه، تعدیل نیروی انسانی این بانک خواهد بود.

 

بانک بی ان پی پاری با که بزرگ‌ترین بانک فرانسوی محسوب می‌شود در 77 کشور جهان فعالیت دارد و بیش از 202 هزار نفر در استخدام آن هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.