تراکنش‌ها از چه مبلغی نیاز به رمز دوم پویا دارند؟

بر اساس اعلام رییس کل بانک مرکزی فعلا تراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان نیاز به رمز دوم پویا ندارند. همچنین معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرده است که از هشتم بهمن ماه رمز دوم ایستا غیرفعال خواهند شد.
بر اساس اعلام رییس کل بانک مرکزی فعلا تراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان نیاز به رمز پویا ندارند. همچنین معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرده است که از هشتم بهمن ماه رمز دوم ایستا غیرفعال خواهند شد.
رییس کل بانک مرکزی با تایید این نکته که تراکنش‌های کمتر از صد هزار تومان فعلا نیازی به استفاده از رمز دوم پویا ندارند، گفت: برخی اپراتورهایی که کد ussd استفاده می‌کنند تقاضایی را در خصوص تعیین سقف مجاز مطرح کردند و معاونت فناوری در این خصوص موافقت کردند.
وی تاکید کرد: تراکنش های بالاتر از صد هزار تومان نیاز به رمز پویا دارند.
مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی نیز در جدیدترین توئیت خود اعلام کرده است: «تراکنش‌های زیر 100 هزار تومان از دریافت رمز دوم پویا معاف شدند.»
به گفته او از هشتم بهمن ماه رمز دوم ایستا غیرفعال می‌شود.

 

اجرای طرح رمز پویا با هدف کاهش ریسک خرید اینترنتی و پیشگیری از فیشینگ و کلاهبرداری در دستور کار بانک‌ها قرار گرفت. رییس کل بانک مرکزی پیش‌تر تاکید کرده است که این طرح فیشینگ را تا 90 درصد می‌تواند کاهش دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد نرخ رشد کلاهبرداری‌های اینترنتی در سال گذشته به شدت افزایش یافته است. رمز پویا در بسیاری از کشورهای دنیا سابقه استفاده را داراست. با تصمیم جدید بانک مرکزی عملیات خرید اینترنتی برای مشترکانی که خرید خرد دارند ساده‌تر صورت می‌گیرد اما نکته اینجاست که اقدامات نظارتی و کنترلی باید توسط خریداران اینترنتی صورت گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.