امکان دریافت رمز پویا برای کارت‌های برداشت در بانک کارآفرین

به گزارش روابط‌عمومی بانک کارآفرین، از این پس دارندگان کارت‌های برداشت نقدی این بانک، می‌توانند هنگام انجام تراکنش‌های غیرحضوری بدون نیاز به فیزیک کارت، رمز یک‌‌بارمصرف را از طریق اپلیکیشن همراه بانک کارآفرین، پیامک و اپلیکیشن ریما دریافت کنند.

همچنین با اتصال به سامانه هریم بانک مرکزی، امکان دریافت رمز پویا از طریق پیامک نیز برای مشتریان گرامی فراهم شده است. لازم به ذکر است بانک مرکزی با هدف جلوگیری از دسترسی مجرمان به اطلاعات حساب بانکی شهروندان در فضای وب و کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی، استفاده از رمز یک‌بارمصرف (پویا) را برای کارت‌های بانکی الزامی و کلیه بانک‌های ‌کشور را موظف کرد با اعمال تغییرات لازم در درگاه‌های پرداخت اینترنتی تا پنجم بهمن ماه، امکان درخواست رمز دوم پویا و دریافت آن از طریق پیامک را برای مشتریان خود فراهم کنند.

بنا بر این گزارش با پویاسازی رمزهای دوم کارت‌های بانکی احتمال این‌گونه سوء‌استفاده‌ها به‌شدت کاهش می‌یابد. این رمزها طول عمر محدودی (حداکثر 120 ثانیه) داشته و صرفا برای یک تراکنش قابل استفاده هستند. همچنین بر اساس دستور بانک مرکزی استفاده از رمز دوم پویا برای تراکنش‌های بیش از یک میلیون ریال در روز اجباری‌ خواهد بود.

1 نظر
  1. محمد مهدی حیدری می گوید

    خوبه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.