ارائه خدمات شهروندی شهر تهران با اپلیکیشن «تهران من»

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، شهروندان تهرانی با نصب اپلیکیشن تهران من به خدماتی نظیر شارژ کارت بلیت الکترونیک، خرید بلیت تک سفره مترو، پرداخت بدهی طرح ترافیک و پارک حاشیه‌ای، ثبت و پیگیری پیام 137، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت قبوض شهرداری، پرداخت عوارض سالیانه خودرو و پرداخت خلافی خودرو و موتور دسترسی پیدا خواهند کرد.

یکی از مهم‌ترین اهداف تولید و توسعه اپلیکیشن «تهران من»، ارائه کلیه خدمات شهروندی شهر تهران از طریق یک درگاه واحد است و هم اکنون به صورتی بهینه و با رابط کاربری مناسب‌تر در اختیار همگان قرار گرفته است. وجود این اپلیکیشن جامع می‌تواند موجب کاستن از سردرگمی شهروندان در استفاده از انواع سامانه‌ها و نرم افزارهای متعدد و جداگانه برای بهره گیری از خدمات شهری و پرداخت‌های مرتبط با آن‌ها شود.

در قسمت کیف پول شهروندی، کاربران می‌توانند اعتبار حساب شهروندی خود را افزایش داده و گزارش تراکنش‌ها را دریافت کنند؛  همچنین عملیات استرداد وجه از این قسمت قابل پیگیری است.

شهروندان می‌توانند برای انجام امور مرتبط با طرح ترافیک و خودرو مثل استعلام فهرست ترددها، پارک حاشیه‌ای، خلافی خودرو، خلافی موتور، عوارض سالیانه و مشاهده فهرست خودروهای خود به قسمت طراحی شده برای این منظور با عنوان خودرو و طرح ترافیک مراجعه کنند.

سایر خدمات تهران من

همچنین کاربران این اپلیکیشن می‌توانند در قسمت بلیت درون شهری اقدام به خرید بلیت تک سفره و شارژ کارت بلیت خود کنند.
در قسمت پرداخت قبوض، امکان پرداخت کلیه قبض‌های خدماتی فراهم شده و نیز سوابق پرداخت‌های پیشین قابل مشاهده است.
در بخش 137 شهروندان می‌توانند درخواست‌های جدیدی با انتخاب موضوع و موقعیت مکانی آن ثبت کرده و درخواست‌های خود را پیگیری کنند.

خدمات مرتبط با پرداخت عوارض شهرداری تهران نیز در قسمتی دیگر در دسترس است. عوارض نوسازی و عمران، بهای خدمات مدیریت پسماند مسکونی، عوارض کسب و پیشه و بهای خدمات مدیریت پسماند غیرمسکونی از جمله این موارد است.

شهروندان تهرانی می‌توانند برای دانلود این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید به سایت تهران من به نشانی my.tehran.ir و یا کافه بازار و پلی استور مراجعه کنند. نسخه IOS این نرم افزار نیز در آینده‌ای نزدیک در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. همچنین به‌زودی خدمات جدیدتری به این اپلیکیشن اضافه خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.