اقساط وام‌ها به پایان دوره بازپرداخت منتقل شد

طی روزهای اخیر و باتوجه به کاهش فعالیت‌های اقتصادی در پی شیوع کرونا ویروس در کشور، عبدالناصر همتی از مدیران بانک‌ها خواست که در خصوص پرداخت اقساط تسهیلات بانکی، مراعات مشتریان را بکنند.

بعد از آن رسماً بانک مرکزی از دستور ویژه جلسه فردای شورای پول و اعتبار خبر داد و اعلام کرد بناست روز سه‌شنبه این شورا درباره نحوه مساعدت بانک‌ها به صاحبان کسب‌وکارهایی که به‌خاطر شیوع کرونا دچار کاهش درآمد و مشکلات مالی شده‌اند، تصمیم‌گیری کند.

همزمان، علی ربیعی در نشست خبری خود که به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه دولت ستادی را در این باره تشکیل داده تا موضوع را بررسی کنند و راهکارهایی را ارائه دهند، اظهار داشت: برای کاهش فشار بر مردم مقرر شد سررسید وام‌های مرتبط با کسب‌وکارها و برخی دیگر از وام‌ها، دو ماه به عقب بیفتد.

سررسید اقساط وام‌‌های بانکی 3 ماه عقب افتاد

شورای پول و اعتبار عصر امروز سه‌شنبه با اکثریت اعضا تشکیل و در نهایت مصوب شد که سررسید اقساط تسهیلات بانکی 3 ماه به تأخیر بیفتد؛ عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی در این خصوص اعلام کرد: “درجلسه عصر امروز 98/12/13 شورای پول و اعتبار تصمیمات مهمی  برای حمایت از صاحبان کسب‌وکارها، خصوصاً فعالیت‌ها و حرفه‌های خرد که به‌دلیل شرایط ناشی از شیوع کرونا دچار مشکلات مالی شده‌اند و مصادیق آن توسط دولت تعیین می‌شود (نظیر: هتل‌ها، رستوران‌ها، بخشی از حمل‌ونقل و…) اتخاذ کرد.

به این صورت که اقساط تسهیلات آنها و نیز اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه کلیه اشخاص، طی ماه‌های اسفند 98 و فروردین و اردیبهشت 99 بدون وضع هرگونه جریمه یا کارمزد به زمان انتهای اقساط آنها منتقل بشود.

کلیه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی موظف هستند براساس مصادیق اعلامی دولت، و درخواست مشتری، مساعدت لازم را به‌عمل آورند. بالطبع بانک مرکزی نیز کنار مدیران محترم بانک‌ها خواهد بود و درصورت نیاز به حمایت مالی، پشتیبانی لازم را از آنها به‌عمل خواهد آورد. به‌امید خلاصی هرچه زودتر ملت بزرگ ایران از این ویروس، و عادی شدن فعالیت‌های اقتصادی کشور”.

  چه کسب‌و‌کارهایی مجاز هستند سه ماه اقساط وام‌های بانکی را پرداخت نکنند؟

/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.