افزایش سهم پرداخت‌نوین در تعداد تراکنش پایانه‌های فروشگاهی

بر اساس گزارش اقتصادی بهمن‌ماه شاپرک سهم شرکت پرداخت‌ نوین در تعداد تراکنش پایانه‌های فروشگاهی از ۱٫۲۱ به ۱٫۲۴درصد رسیده است.

به گزارش روابط عمومی پرداخت نوین، گزارش شماره ۵۶ «گزارش اقتصادی شاپرک» در پنج بخش اصلی بر موضوعاتی چون «جایگاه شاپرک در اقتصاد ملی»، «شاخص‌های عملکردی شاپرک در بهمن‌ماه ۱۳۹۸»، «کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی»، «بررسی عملکرد کلی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت» و «بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده» متمرکز شده است. پرداخت‌ نوین در ادامه نگاهی به آمار ماهانه تراکنش‌های شاپرک و عملکرد شبکه شاپرک در توزیع ابزار پذیرش (در دی و بهمن ماه) انداخته است.

بر اساس گزارش شاپرک، در بهمن‌ماه ۱۳۹۸، بیش از ۲ میلیارد و ۳۱۲ میلیون تراکنش به ارزش بیش از سه میلیارد و ۲۴۲ میلیون در شبکه شاپرک انجام شده که که نسبت به دی ماه رشد ۴/۶۹ درصدی در تعداد و ۱۵/۲۳ درصدی در جدول زیر آمار تعداد و ارزش تراکنش‌های شاپرک در دی و بهمن‌ماه ۱۳۹۸ و درصد تغییرات آن درج شده است.

مقایسه آمار ماهانه تراکنش های شاپرک در بهمن ماه و دی ماه

عملکرد شبکه شاپرک در توزیع ابزار پذیرش

بر اساس جدول زیر تعداد ابزارهای شاپرکی در مجموع نسبت به دی ماه رشد ۱/۲۸ درصدی را تجربه کرده‌اند که به نظر می‌رسد سبب این تغییر، افزایش ۱/۹ درصدی تعداد ابزار کارت‌خوان فروشگاهی است. ابزارهای پذیرش اینترنتی در بهمن ۱۳۹۸ نسبت به دی ماه رشد ۲/۴۲ درصدی را تجربه کرده‌اند و تعداد ابزار پذیرش موبایلی نیز در مدت مشابه با افزایش ۰/۵۸ درصدی همراه بوده است. هرچند این آمار افزایش تراکنش قابل پیش‌بینی بود، چراکه طبق گزارش‌های سال‌های گذشته شاپرک در بهمن‌ماه میزان تراکنش‌ها بیشتر است.

عملکرد شبکه شاپرک در توزیع ابزار پذیرش در دی و بهمن ماه

سهم شرکت‌های psp در تعداد و مبالغ تراکنش

طبق این گزارش سهم بازار شرکت پرداخت‌ نوین دربهمن‌ماه ۱۳۹۸ در تعداد تراکنش پایانه‌های فروشگاهی از ۱٫۲۱ به ۱٫۲۴ درصد رسیده و این درحالیست که برخی از pspها کاهش سهم بازار داشتند.

  در مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پرداخت نوين چه گذشت؟ / تحقق سود 48 درصدی در سال 98

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید