گیت‌های عوارضی آزادراه‌ها بی توجه به شیوع کرونا

در حالی معاون وزیر راه از ممنوعیت دریافت نقدی عوارض آزادراهی برای مقابله با شیوع کرونا خبر داده بود که گیت‌های عوارضی همچنان عوارض را به‌صورت نقدی دریافت می‌کنند و خبری از دستکش نایلونی یک‌بارمصرف، دستمال کاغذی و کیسه فریزر برای رانندگان نیست.

عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای عصر جمعه 16 اسفند با  اشاره به الزام رعایت مسائل بهداشتی در پرداخت عوارض آزادراهی، گفته بود: پیرو نامه شماره 182748/72 مورخ 16 اسفند 98 در خصوص لزوم رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در محل ایستگاه‌های عوارضی شرکت‌های احداث، نگهداری و بهره‌برداری آزادراه‌ها ملزم شد تا نکاتی را جهت پرداخت عوارض آزادراهی از ساعت 6 صبح مورخ 17 اسفند 98 (فردا) اجرایی کند.

وی با اشاره به این موارد ادامه داد: به‌نحوی برنامه‌ریزی و تدارک لازم دیده شود تا رانندگان بتوانند برای پرداخت عوارض عبور از آزادراه شخصاً و به‌راحتی با کارت شتاب خود از دستگاه پوز استفاده کنند و نیازی به تحویل و تبادل کارت بین راننده و متصدی گیشه نباشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: همچنین در محل هر یک از گیت‌ها برای ورود رمزکارت‌های شتاب با توجه به لزوم اجتناب از تماس مستقیم انگشت راننده بلیت‌های دستگاه پوز اقلام بهداشتی از قبیل دستکش نایلونی یک‌بارمصرف، دستمال کاغذی و کیسه فریزر در اختیار راننده قرار گیرد.

حسن‌نیا افزود: در صورت عدم استفاده از کارت شتاب توسط رانندگان شماره پلاک، کلاس خودرو و سایر مشخصات شناسایی خودرو ثبت تا در راستای پیگیری وصول عوارض از طریق مراجع ذی‌ربط مورد استفاده بعدی قرار گیرد.

دریافت نقدی عوارض آزادراهی ادامه دارد

این در حالی است که در برخی از آزادراه‌ها از جمله آزادراه ساوه-همدان و بالعکس هیچ خبری از رعایت الزامات رعایت مسائل بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا ویروس در گیت‌های دریافت عوارض نیست. ضمن این‌که دریافت نقدی عوارض نیز مانند سابق همچنان از سوی متصدیان گیت‌های عوارضی از رانندگان دریافت می‌شود.

یکی از متصدیان در پاسخ به اینکه بر اساس اعلام سازمان راهداری باید دستکش نایلونی یک‌بارمصرف، دستمال کاغذی و کیسه فریزر در اختیار رانندگان برای پرداخت عوارض از طریق کارت بانکی قرار گیرد، گفت: فعلا که خبری از اجرای این برنامه نیست.

همانگونه که تصویر بالا دیده می‌شود شرکت آزادراه ساوه-همدان فقط به نصب یک بنر با مضمون ” راننده محترم، به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا لطفا از کارت بانکی استفاده نمایید” بسنده کرده است.

/ تسنبم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.