یارانه نقدی و معیشتی سال 99 چقدر خواهد بود؟

با پایان یافتن واریز یارانه نقدی سال 98، حال اذهان عمومی در پی میزان یارانه نقدی و معیشتی در سال آینده هستند. شب گذشته آخرین مرحله یارانه نقدی سال 98 به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد. رقمی که سال هاست برای هر فرد 45 هزار و 500 تومان واریز می‌شود.

همچنین آخرین مرحله یارانه معیشتی نیز در 10 اسفند سال 98 به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.  امسال با تغییر نرخ بنزین و اصلاح قیمت آن، مبلغ جدیدی به عنوان یارانه حمایتی معیشتی به اقشار ضعیف جامعه پرداخت شد که ناگفته نماند هنوز هم این طرح با مشکلات متعددی همراه است.

حال با پایان سال 98،   این سوال در اذهان عمومی ایجاد می‌شود که آیا رقم یارانه نقدی  و معیشتی  برای سال آینده افزایش خواهد یافت؟

آن طور که در جداول مندرج در بودجه سال آینده قید شده است، رقم پرداختی یارانه نقدی و معیشتی سال آینده با تغییر مواجه نخواهد شد. البته این بین مباحثی نظیر ادغام این دو یارانه و کاهش رقم پرداختی به 72 هزار تومان هم مطرح شد که با مخالفت کمیسیون تلفیق رو به رو شد.

مژگان خانلو، سخنگوی بودجه سال 99 ادغام دو یارانه نقدی و معیشتی را تکذیب کرد و در این خصوص گفت: منابع یارانه نقدی و یارانه معیشتی به صورت جداگانه در تبصره 14 لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده و ردیف، زمان‌بندی و عدد این دو یارانه جدا در نظر گرفته شده است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.