فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون چگونه کار می‌کنند؟ + فیلم و عکس

 آمازون با استفاده از فناوری بدون پول شروع به فروش محصولات فروشگاه‌های Go (فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون) می‌کند که به مشتریان اجازه می‌دهد کارت‌های اعتباری خود را اسکن کرده و بدون بررسی از‌ آن خارج شوند. آمازون گو  فروشگاه مواد غذایى (Amazon Go) است که  توسط شرکت آمازون راه اندازى شده و اداره مى‌شود؛ این فروشگاه ابتدا در دسامبر ٢٠١٦، برای کارمندان این شرکت افتتاح شد و سپس در٢٢ ژانویه ٢٠١٨ میلادى درهاى این فروشگاه به روى عموم  باز شد.

فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون چگونه کار می‌کنند

عمل خرید در آمازون گو توسط یک برنامه تلفن همراه، تعداد بسیار زیادی دوربین معمولی و دوربین های مادون قرمز و البته هوش مصنوعی کنترل می‌شود.در حال حاضرآمازن گو دارای سه فروشگاه در سیاتل-واشنگتن، سه فروشگاه در شیکاگو و یک فروشگاه در سان فرانسیسکو (ایلات متحده امریکا) است.

زمانی که مشتری برای خرید وارد فروشگاه می‌شود، تلفن هوشمند خود را روبروی دستگاهی مخصوص نگه می‌دارد تا برنامه آمازون گو فعال شود. سپس هر کالایی که مشتری بر می‌دارد و در سبد خود می‌گذارد، به صورت خودکار، هزینه آن مستقیما از کارت اعتباری وی که به حساب آمازون متصل است، کم خواهد شد.

فروشگاه‌های بدون صندوقدار آمازون چگونه کار می‌کنند

مشتریان قبل از انتخاب آنچه که نیاز دارند، کار‌ت‌های اعتباری خود را اسکن می‌کنند و به طور کلی مجموعه‌ای از دوربین‌ها و سنسورها بر آنچه که افراد انجام می‌دهند، نظارت می‌کنند.

این فناوری ممکن است به خرده فروشان مانند فروشندگان فرودگاه نیز فروخته شود؛ قرار است آمازون فروش فناوری مورد استفاده برای عدم نیاز به صندوق دار  را به سایر خرده فروشان آغاز کند.

غول تجارت الکترونیکی اظهار داشت که چندین قرارداد با مشتریان امضا کرده است؛ فناوری «Just Walk Out» مشابه با فروشگاه‌های مواد غذایی خودکار آمازون، خرده فروشان دیگر را قادر می‌سازد تجربه خرید بدون صندوقدار را ارائه دهند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.