چگونه از هک شدن حساب کاربری جلوگیری کنیم؟

کارشناسان به تازگی اعلام کرده‌اند که تنها دلیل هک شدن حساب‌های کاربری عدم استفاده از قابلیت احراز هویت چند مرحله‌ای است.

دلیل هک شدن حساب‌های کاربری

کارشناسان و متخصصان گفته‌اند که ۹۹.۹ درصد از کاربران تنها به یک دلیل توسط هکر‌ها و مجرمان سایبری هک می‌شوند و آن نیز استفاده نکردن از قابلیت احراز هویت چند مرحله‌ای در حساب‌های کاربری آنهاست.

به باور آن‌ها حدود ۱.۲ میلیون حساب کاربری  در ژانویه ۲۰۲۰ در معرض خطر هک شدن قرار گرفته است که تنها انجام یک اقدام ساده می‌توانست جلوی نفوذ هکر‌ها را بگیرند و امنیت حساب‌های کاربری آن‌ها را حفظ کند. این اقدام ساده بدون شک فعال سازی قابلیت احراز هویت دو یا چند مرحله‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد با طی چند مرحله هویت اصلی آن‌ها توسط هوش مصنوعی  شناسایی شود.

طبق آمار‌های ارائه شده توسط کارشناسان  در ژانویه ۲۰۲۰، تنها ۱۱ درصد از حساب‌های کاربری مشاغل  از احراز هویت چند مرحله استفاده کرده اند که این امر موجب می‌شود که دست هکر‌ها و مجرمان سایبری برای نفوذ به اطلاعات شخصی موجود در حساب‌های کاربری کاربران و دسترسی به رمز عبور آن‌ها باز شود و بتوانند اقدامات مورد نظر خود را انجام دهند.

به گفته این کارشناسان همچنین یکی دیگر از روش‌های جلوگیری از نفوذ هکر‌ها استفاده نکردن از رمز‌های عبور تکراری و قابل حدس است. متخصصان  در آخرین گزارش خود تاکید کرده اند که ساده‌ترین راه به منظور کاهش احتمال نفوذ هکر‌ها به حساب‌های کاربری فعال سازی قابلیت احراز هویت چند مرحله‌ای توسط کاربران است که همین اقدام احتمال هک حساب‌های کاربری را ۹۹.۹ درصد کاهش می‌دهد.

  کلاهبرداری به بهانه کمک خیریه از کاربران پی‌پال

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید