جدول/ 150 نماد بورسی با کمترین و بیشترین بازدهی در سال 99

شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال تاکنون رشد 64 درصدی داشته است اما در میان 551 نماد بازار سرمایه تنها 150 نماد رشد بیش از شاخص کل بورس را به ثبت رسانده‌اند. در این گزارش ضمن ارائه جدول 150 نماد برتر، 150 نماد با کمترین میزان بازدهی در سال 99 ارائه می‌شود.

بازار سهام بی رحمانه در حال شکستن رکوردهای مختلف است. شاخص‌های اصلی از ابتدای سال تاکنون پرشتاب‌ترین حرکت‌های تاریخ خود را به ثبت رسانده‌اند. نمادهای بزرگ با جهش قیمتی سهم مهمی در پرواز 64 درصدی شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال 99 و در بازه زمانی 24 روز کاری داشته‌اند.

در چنین فضایی خبری از سودهای بزرگ در پورتفوی شخصی بسیاری از سهامداران نیست. علت بروز چنین اتفاقی تمرکز فعالان بورسی بر نمادهای خاص است. از میان 551 نماد مورد بررسی در کل بازار سهام، 150 نماد از ابتدای سال رشد بیش از 64 درصد (رشد شاخص کل) داشته‌اند و از میان 410 نماد باقیمانده، 28 نماد یا اصلا سودی نداشته‌اند یا به سهامداران خود زیان رسانده‌اند.

نماد‌های بورسی با کمترین و بیشترین بازدهی

در جدول زیر لیست 150 نماد با بیشترین میزان بازدهی از ابتدای سال جاری آورده شده است.

 نماد بورسی با کمترین و بیشترین بازدهی در سال 99

در بازار صعودی سال جدید زیان کردن نوعی هنر به شمار می‌آید. در جدول زیر 150 نماد با کمترین میزان بازدهی در سال جدید آورده شده‌است.

 نماد بورسی با کمترین و بیشترین بازدهی در سال 99

نکته مهم در میان سهام لیست 150 نماد با بیشترین و کم‌ترین میزان بازدهی، این است که اکثر این سهم‌ها در سال گذشته در میان بهترین سهم‌ها به لحاظ بازدهی قیمتی بوده‌اند و عمدتا رشدهای بیش از 10 برابری را در سال 98 به ثبت رسانده‌اند.

/ دنیای بورس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.