فروش وکالتی سهام عدالت مجاز است؟

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه امکان فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد، گفت: در راستای دستور رییس جمهوری مبنی بر روان سازی فروش سهام عدالت و سهولت فرایند فروش سهام، از ظرفیت‌های نظام بانکی هم استفاده شود و مردم برای فروش بتوانند به شبکه بانکی کشور که بسیار گسترده است، مراجعه کنند.

حسین فهیمی درباره اخبار منتشر شده مبنی بر امکان‌پذیری فروش وکالتی سهام عدالت اظهار داشت: خبری که در این مورد منتشر و منعکس شده درست نیست و خرید و فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد.

وی تاکید کرد: در راستای دستور رییس جمهوری مبنی بر روان سازی فروش سهام عدالت و سهولت فرایند فروش سهام، از ظرفیت‌های نظام بانکی هم استفاده شود و مردم برای فروش بتوانند به شبکه بانکی کشور که بسیار گسترده است، مراجعه کنند.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه این دستور رییس جمهوری در شورای عالی بورس در حال بررسی است، ادامه داد: درباره نحوه اجرا آن تصمیم گیری خواهد شد و پس از نهایی شدن، جزییات اجرایی آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

فهیمی افزود: تاکید می‌کنم در حال حاضر بحث فروش سهام عدالت با وکالت نامه مطرح نیست.

وی اظهار داشت: در حال حاضر فروش فقط از طریق زیرساخت‌های بورس و بازارسرمایه انجام می‌شود اما دستور رییس جمهوری این است که علاوه بر کارگزاری‌های و زیرساخت‌های بورس افرادی قصد فروش سهام خود را دارند بتوانند از طریق شبکه بانکی هم اقدام کنند.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت همچنین درباره تصمیم گیری نسبت به میزان درصد فروش سهام عدالت که گفته شده 20 درصد است، گفت: اینکه افراد می توانند 20 درصد سهام عدالت خود را بفروشند، هنوز نهایی نشده است و شورای عالی بورس درباره درصد نهایی آن هنوز تصمیم گیری نکرده است.

فهیمی تاکید کرد: به طور قطع تا پایان نیمه اول امسال، امکان فروش سهام عدالت برای همه مشمولان به وجود خواهد آمد اما هنوز درصد میزان فروش مشخص نشده است.

  جدول / ارزش روز شرکت‌های بورسی سهام عدالت چقدر است؟

/ ایلنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید