5 روش غیر حضوری بانک ملت برای پذیره‏‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله

وزارت امور اقتصادی و دارایی به‌نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران قصد دارد باقی‌مانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‏‌های البرز و اتکایی امین را واگذار کند.

این امر از طریق پذیره‏‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) “واسطه‌گری مالی یکم” انجام خواهد شد و فرصت بی‌نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

پنج روش غیرحضوری بانک ملت برای پذیره‏‌نویسی ETF

امکان پذیره‌نویسی سهام دولتی از طریق درگاه‌های حضوری و غیر حضوری 11 بانک فراهم شده است. بانک ملت نیز یکی از بانک‌های منتخب است و از طریق پنج روش غیرحضوری امکان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه ‏گذاری قابل معامله (ETF) را فراهم کرده است:

شرایط خرید سهام دولت

ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی همه ایرانیان، از تخفیف 20 درصدی است. سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‏‌نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی‏‌توانند در پذیره‏‌نویسی شرکت کنند و استفاده از حساب آن‌ها برای پرداخت وجوه امکان‏‌پذیر نیست.

شروع پذیره‏‌نویسی از تاریخ 1399.2.14 و پایان پذیره‌نویسی 1399.2.31 تعیین شده است.

اطلاعات مورد نیاز برای پذیره‌نویسی، اقلامی از جمله: نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه می‌‏باشد.

داشتن کد بورسی برای پذیره‏‌نویسی واحدهای صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله الزامی نیست، لیکن متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از 2 ماه بعد از تخصیص امکان‏‌پذیر است، می‏‌توانند به‌تدریج طی ماه‌های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.