پذیره‌نویسی غیرحضوری سهام دولتی از طریق پرداخت‌نوین

وزارت امور اقتصاد تصمیم گرفته که به نمایندگی از دولت، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و همچنین بیمه‌های البرز و اتکایی امین را از طریق صندوق‌های سرمایه‌‌گذاری قابل معامله ( ETF) واگذار کند تا از این طریق امکان سرمایه‌گذاری در بورس برای افراد بیشتری فراهم شود.

پذیره‌نویسی سهام دولتی از طریق سامانه پرداخت‌نوین

تاریخ پذیره‌نویسی تا 31 اردیبهشت است. در این راستا شرکت پرداخت‌نوین امکان پذیره‌نویسی غیر حضوری سهام دولتی را فراهم کرده است. این سامانه برای پذیره‌نویسی سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله ایجاد شده است و هر کد ملی در کل سیستم بانکی حداکثر 20,000,000 ریال امکان پذیره‌نویسی دارد.

برای پذیره نویسی از کلید زیر استفاده کنید.

سامانه پذیره‌نویسی سهام صندوق‌های سرمایه‌گذاری

متقاضیان می‌توانند با ورود اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کدپستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت‌کننده در این سامانه پذیره نویسی کنند.

مدارک لازم و سقف خرید

خرید این سهام به ازای هر کد ملی  از 10 هزار تومان تا سقف دو میلیون تومان امکان پذیر است. برای ثبت نام داشتن کد ملی کافی است و نیازی به داشتن کد بورسی نیست. بعد از گذشت دو ماه از تخصیص واحد‌های سرمایه‌گذاری می‌توانید ثبت نام سامانه سجام را انجام دهید، کد بورسی بگیرید و سهام خود را معامله کنید.

قیمت سهام تشکیل‌دهنده واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق در روز آغاز پذیره‌نویسی، متوسط قیمت سهام در سی روز گذشته (منتهی به انتشار این آگهی) با احتساب 20 درصد تخفیف (که 5 واحد درصد از آن به‌عنوان دارایی سرمایه‏‌گذاران و به‌منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد) است.

امکان خرید در چند نوبت برای هر کد ملی نیز فراهم است و کاربران می‌توانند مبلغ مورد نظر خود برای سرمایه‌گذاری را در چند نوبت تا پیش از پایان پذیره‌نویسی پرداخت کنند. محدودیت سنی نیز برای متقاضیان وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.