امکان دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران به اطلاعات بیمه شخص ‌ثالث فراهم می‌شود

شرکت‌های بیمه‌ موظف شدند از اول خرداد زیرساخت‌های دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات را فراهم کنند.

دسترسی الکترونیکی به اطلاعات بیمه شخص‌ ثالث

به گزارش روابط عمومی بیمه مرکزی، رییس شورای عالی بیمه طی بخشنامه‌ای اعلام کرد: همه شرکت‌های بیمه‌ای از اول خردادماه زیر ساخت‌های لازم را برای دسترسی الکترونیکی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات مورد نیاز فراهم کنند.

غلامرضا سلیمانی در این بخشنامه تصریح کرد: به منظور تسهیل دسترسی بیمه‌گذاران بیمه شخص ثالث به اطلاعات بیمه‌نامه‌های خود و ارائه خدمات بیمه‌ای به آن‌ها بدون نیاز به ارائه نسخه فیزیکی بیمه‌نامه، از ابتدای خردادماه سال جاری اقدامات لازم انجام شود.

بر این اساس، شرکت‌های بیمه‌ای موظف شده‌اند تا زیرساخت‌های لازم برای دسترسی و اخذ الکترونیکی کلیه اطلاعات بیمه‌نامه شخص ثالث صادره را با حفظ امنیت اطلاعات شخصی اشخاص، برای بیمه‌گذاران خود فراهم کنند.

رییس شورای عالی بیمه علاوه بر  فراهم‎سازی امکان دسترسی الکترونیکی به اطلاعات بیمه شخص‌ ثالث تاکید کرده است که کلیه بیمه‌نامه‌های شخص ثالث خود را پس از دریافت کد یکتا از بیمه مرکزی ایران صادر کرده و لینک دریافت نسخه قابل چاپ بیمه‌نامه را از طریق ارسال پیامک، کد یکتا، آدرس الکترونیکی صفحه استعلام اصالت بیمه‌نامه از بیمه مرکزی ایران و نیز از آن شرکت را به بیمه‌گذاران خود اعلام کنند.

همچنین شرکت‌های بیمه‌ای باید همه فرآیند‌های صدور و پرداخت خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث از جمله فروش و تمدید بیمه‌نامه، اعمال تخفیف عدم خسارت و رسیدگی و پرداخت خسارت را بدون نیاز به ارائه بیمه‌نامه فیزیکی انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.