امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی

 سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: امروز (شنبه) دهم خردادماه آخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی است و دیگر تمدید نمی‌شود.

hخرین مهلت ثبت نام وام یک میلیون تومانی

«حسین میرزایی»، افزود: همانطور که پیش از این اعلام کردیم متقاضیان دریافت این تسهیلات تا ساعت 24 امروز فرصت دارند با سیم‌کارت تلفن همراه که به نام سرپرست باشد، کد ملی سرپرست را به سرشماره 6369 ارسال کنند. در مرحله آخر تقاضای 800 هزار نفر تایید شده است و این وام برای خانوارهایی که آن را دریافت نکرده‌اند در روز 22 خرداد 99 واریز می‌شود.

واریز وام یک میلیون تومانی از ابتدای اردیبهشت ماه شروع شد و تا کنون 20 میلیون و 184 هزار و 368  نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

ستاد اقتصاد دولت برای کاهش پیامدهای اقتصادی کرونا پرداخت وام یک میلیون تومانی به 24 میلیون خانواده ایرانی که یارانه نقدی (45 هزار و 500 تومانی) می‌گرفتند را تصویب کرد.

نحوه پرداخت این تسهیلات به صورت غیرحضوری انجام شد به این صورت که، ابتدا باید متقاضیان مشخص می‌شد بنابراین سرپرست خانوار کدملی خود را از طریق سیم کارتی که به نام وی ثبت شده است به سرشماره 6369 پیامک می‌کرد.

پس از دریافت پیامک و با استفاده از داده‌های پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان مشمول بودن متقاضی برای دریافت وام مشخص و اعلام شد.

در مرحله نخست بیش از 17 میلیون خانوار این وام یک میلیون تومانی را دریافت کردند و این آمار تا 18 اردیبهشت ماه به 20 میلیون خانوار رسید و براساس آخرین گزارش‌های وزارت تعاون از 24 میلیون و 200 هزار خانوار مشمول دریافت تسهیلات 20 میلیون و 184 هزار و 368 نفر آن را دریافت کردند.

/ ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.