وام مسکن افزایش می‌یابد؟

 نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: پرداخت وام مسکن برای بانک‌ها توجیه اقتصادی ندارد، چون بانک‌ها توسعه‌ای نیستند و نگاه سودجویانه دارند.
حسام عقبایی در کافه‌خبر خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که خبری از وام مسکن نیست؟ اظهار داشت: فعلا خبری نیست و اگر خبری هم باشد، با این روش کارا نیست.
وی افزود: ما باید برای تسهیلات بانکی یک پرونده خاص در حوزه مسکن داشته باشیم. به عبارتی، بانک‌ها به دلیل این‌که بنگاه‌داری می‌کنند و دنبال منافع خود هستند، به ارائه تسهیلات یک نگاه اقتصادی و سودجویانه دارند.
نایب رییس اتجادیه مشاوران املاک تصریح کرد: بانک‌ها راضی هستند 100 مورد تسهیلات برای خرید خودرو یا کالا بدهند، اما یک وام برای خرید مسکن ندهند. چون برای کالا سود 24 درصد می‌گیرند و بازگشت وام هم 24 ماهه یا 36 ماهه است، اما وام مسکن باید 12 ساله داده شود و مدت بازگشت پول خیلی زیاد است.
عقبایی متذکر شد: بر این اساس، پرداخت وام مسکن برای بانک‌ها توجیه اقتصادی ندارد، چون بانک‌ها توسعه‌ای نیستند و نگاه سودجویانه دارند.
وی خاطرنشان کرد: در واقع بانک مسکن با همه ایرادهای اساسی که به آن وارد است، باز هم در ارائه تسهیلات بانکی در حوزه مسکن تنها واقع شده است.
/ خبرآنلاین
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.