اخراج 2300 کارمند و تعطیلی 200 شعبه کامرز بانک آلمان

کامرزبانک دومین بانک بزرگ آلمان احتمالا در هفته آینده در یک نشست فوق‌العاده، تعطیلی شعبه‌ها و فرصت‌های شغلی بیشتر را تصویب خواهد کرد.

تعطیلی شعب و تعدیل نیروی کامرزبانک آلمان

کامرزبانک آلمان احتمالا در هفته آینده، در یک نشست فوق‌العاده، تعطیلی شعبه‌ها و فرصت‌های شغلی بیشتر را تصویب خواهد کرد.

یک روزنامه آلمانی امروز گزارش داد، کامرزبانک که سال گذشته اعلام کرده بود در نظر دارد تا هزاران فرصت‌های شغلی را کاهش دهد، اعلام کرده است در حال پردازش تعیین کاهش هزینه‌های بیشتر است و زمانی‌که درآمدهای سه ماهه دوم را در ماه آگوست منتشر کرد، این برنامه‌ها را اعلام خواهد کرد.

هیئت نظارت در جریان یک نشست ویژه در روز چهارشنبه در مورد کاهش فرصت‌های شغلی و تعطیلی شعبه‌ها تصمیم‌گیری خواهد کرد.

استفان ویتمان، نماینده کارگری در هیئت نظارت در اوایل ماه جاری گفته بود که کاهش هزینه ها بیش از آنچه در گذشته اعلام شده بود، قابل توجه خواهد بود.

این بانک سال گذشته اعلام کرده بود از تعداد شعبات خود را از 1000 شعبه به 800 شعبه کاهش خواهد داد. همچنین در نظر دارد تا 4300 شغل را کاهش دهد و در مناطق راهبردی 2 هزار فرصت شغلی اضافه کند که به طور خالص 2300 فرصت شغلی تمام وقت کاهش خواهد یافت که برابر با 5.7 درصد نیروی کار این بانک است.

تعطیلی شعب و تعدیل نیروی کامرزبانک آلمان در حالی اتفاق می‌افتد که این بانک دومین بانک بزرگ در کشور آلمان پس از دویچه بانک است.

گفتنی است بانک بین‌المللی «اچ‌اس‌بی‌سی – HSBC » انگلیس، بدلیل مشکلات مالی و کاهش سرمایه‌گذاری قصد دارد تا 35 هزار فرصت شغلی را در سه سال آینده تعدیل کند.

/ فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.