بایکوت فیس‌بوک از سوی بانک‌ها

بزرگ‌ترین بانک‌های کانادا و همچنین فدراسیون اتحادیه‌های اعتباری این کشور به کمپین بایکوت تبلیغات در فیس‌بوک پیوسته‌اند.
بزرگ‌ترین بانک‌های کانادا اعلام کرده‌اند به کمپین بایکوت تبلیغات در فیس‌بوک پیوسته‌اند. این کمپین توسط گروه‌های حمایت از حقوق مدنی در آمریکا با هدف فشار بر فیس‌بوک آغاز شده تا این پلت‌فرم را مجبور به اتخاذ اقداماتی برای مقابله با نفرت‌پراکنی کند. رویال بانک کانادا، بانک تورنتو دومینیون، بانک نووا اسکوشیا، بانک مونترال و بانک ملی کانادا همگی اعلام کرده‌اند در ماه جولای تبلیغ در فیس‌بوک را متوقف می‌کنند.
گروه دژاردین(Desjardins)، بزرگ‌ترین فدراسیون اتحادیه‌های اعتباری در کانادا نیز در وب‌سایت خود اعلام کرده تبلیغات در فیس‌بوک و اینستاگرام را در ماه جولای متوقف می‌کند. در واکنش به کمپین «نفرت برای سودآوری را متوقف کنید»، بیش از 400 برند تبلیغات خود در فیس‌بوک را متوقف کرده‌اند.
این کمپین پس از مرگ مرد جوان سیاه‌پوستی به نام جورج فلوید به‌دلیل خشونت پلیس آغاز شد. گروه‌های حمایت از حقوق مدنی معتقدند فیس‌بوک و شبکه‌های اجتماعی برای مقابله با نفرت‌پراکنی و اخبار جعلی اقدامات کافی انجام نمی‌دهند. درهمین راستا کمپین مذکور تلاشی برای آن است که فیس‌بوک را وادار کند اقدامات تاثیرگذارتری در این زمینه اتخاذ کند.
/ مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.