ارزش بیت‌کوین در نیمه اول سال 2020 چقدر تغییر کرد؟

ارزش بیت‌کوین در نیمه اول سال جاری میلادی بیش از 27 درصد در بحبوحه عملکرد متوسط فلزات گرانبهایی چون طلا، نقره و پلاتین افزایش یافت.

ارزش بیت‌کوین در نیمه اول سال 2020

 به گزارش کوین دسک، بیت‌کوین درخشندگی خود را در نیمه اول 2020 نشان داد و ارزش آن بیش از 27 درصد در بحبوحه عملکرد متوسط فلزات گرانبهایی چون طلا، نقره و پلاتین افزایش یافت.

با اینکه طلا توانست 15 درصد در نیمه اول 2020 رشد داشته باشد و اواخر ژوئن به بالاترین حد طی 8 سال گذشته برسد، ولی عملکردی ضعیف تر از بیت‌کوین نشان داد. نقره و پلاتین هر دو  نیمه اول 2020 را با رشد منفی به پایان رساندند.

با توجه به افزایش ارتباط بین ارزهای مجازی با بازارهای سهام، تحلیلگران هیچ  شکی در مورد عملکرد قدرتمند بیت‌کوین نداشتند.

چرا سود بیت‌کوین را با طلا و سایر فلزات گرانبها مقایسه می‌کنند؟ طلا آرمانی ترین سرمایه بیت‌کوین است. طلا هم مانند بیت‌کوین یک کالای نادر است که ارزش آن کاملاً از ارزش افزوده آن ناشی می شود. ولی سرمایه گذاران بیت‌کوین برخلاف طلا بی ثبای های شدیدتری را تجربه کرده اند. نقره و پلاتین در نیمه اول 2020 بی ثبات تر از طلا بوده اند.

بیت‌کوین و طلا بر اساس عملکردشان طی 6 ماه گذشته بیشتر سرمایه هایی مکمل یکدیگر بوده اند تا رقیب. طبق گفته دیوید لیفتچیتز، از تاجران شرکت تجارت ارز مجازی اکسو آلفا، با توجه به بی ثباتی تاریخی بیت‌کوین، نگه داشتن همزمان طلای فیزیکی و دیجیتال امنیت بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در یکی از آنها به وجود می آورد.

/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.