راهکار توانیر برای کاهش هزینه استخراج رمزارزها

سخنگوی صنعت برق از راهکاری برای کاهش هزینه استخراج رمزارزها خبر داد که با اجرا و مشارکت سرمایه‌گذاران در آن، هزینه استخراج رمزارزها به‌صورت چشمگیری کاهش خواهد یافت.

کاهش هزینه استخراج رمزارزها

مصطفی رجبی مشهدی با اعلام این خبر گفت: با ایجاد امکان تامین برق مراکز استخراج رمزارز از محل سرمایه‌گذاری در طرح‌های صرفه‌جویی انرژی الکتریکی، مدت زمان بازگشت سرمایه در مراکز استخراج رمزارز با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو امکان تخصیص برق حاصل از سرمایه‌گذاری در طرح‌های کاهنده مصرف انرژی الکتریکی را در قالب اعطای گواهی صرفه‌جویی فراهم کرده است، افزود: بر اساس دستورالعملی که توسط معاونت برق و انرژی وزارت نیرو درخصوص مقررات تامین برق مراکز استخراج رمزارز صادر شده است، متقاضی می‌تواند نسبت به سرمایه‌گذاری در طرح‌های اولویت‌دار اعلام شده توسط شرکت توانیر اقدام  یا ضمن ارائه طرح صرفه‌جویی پیشنهادی خود، تاییدیه شرکت توانیر در خصوص زمان و محل اجرای طرح را دریافت کند.
رجبی مشهدی ادامه داد: برای طرح‌هایی که مطابق فرآیند ذکرشده، منجر به صرفه‌جویی انرژی الکتریکی می‌شوند، از
زمان آغاز بهره‌برداری طرح، معادل انرژی الکتریکی صرفه‌جویی شده در طول عمر طرح (حداکثر به مدت 10 سال)، گواهی صرفه‌جویی به سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد که قابلیت انتقال به غیر را نیز دارد.
سخنگوی صنعت برق اظهار کرد: دارنده گواهی صرفه‌جویی مجاز است معادل انرژی الکتریکی مندرج در گواهی را بر اساس مقررات جاری، از طریق بورس انرژی (به‌طور مستقیم یا از طریق قراردادهای دوجانبه با مالک نیروگاه) خریداری و برای مصرف نهایی به هر یک از کاربردهای رایج از جمله استخراج رمزارزها، تخصیص دهد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.