سکه در آستانه بازگشت به کانال 9 میلیون تومانی

بازار طلا امروز (سه‌شنبه) در ادامه روند کاهشی دیروز شاهد افت قابل توجه قیمت‌ها بود و سکه تمام بهار آزادی به بهای 10 میلیون و 250 هزار تومان معامله شد.

کاهش قیمت طلا و سکه 

بهای طلا و سکه در بازار امروز (سه‌شنبه، 31 تیر) همچنان تحت تاثیر کاهش نرخ ارز روند نزولی خود را حفظ کرد و برای ساعاتی سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در مرز بازگشت به کانال 9 میلیون تومانی قرار گرفت.

در این بازار، بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در ساعت 14 به قیمت 10 میلیون و 250 هزار تومان به فروش رسید. سکه تمام طرح قدیم نیز با قیمت 9 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد. نیم سکه 5 میلیون و 200 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 200 هزار تومان و هر قطعه سکه یک گرمی یک میلیون و 700 هزار تومان تعیین قیمت خورد.

قیمت یک گرم طلای خام 18 عیار

در بازار امروز، یک گرم طلای خام 18 عیار نیز به قیمت 929 هزار تومان معامله شد. هر مثقال طلا نیز همچنان روند کاهشی را حفظ کرد و  4 میلیون و 25 هزار تومان به فروش رسید.

کاهش قیمت طلا و سکه در حالی رخ داد که اونس جهانی  امروز با افزایشی قابل توجه 12 دلاری به بهای یک هزار و 824 دلار معامله شد.

گفتنی است طبق اعلام بانک مرکزی، رشد قابل‌توجه عرضه ارز در سامانه نیما طی روز گذشته تداوم یافت و 342میلیون دلار در این سامانه عرضه شد.

/ ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.