وام 400 میلیون ریالی بدون ضامن برای خرید جهیزیه

تکلیف زوج‌های جوانی که در شرف آغاز زندگی مشترک هستند چیست؟ آیا در این اوضاع اقتصادی میتوان شرایط حداقلی برای شروع زندگی را فراهم کرد؟

 افزایش نرخ ارز طی چند ماه اخیر تاثیر مستقیمی بر بازار های اقتصادی از جمله لوازم خانگی، مسکن و… گذاشته است. برآیند رشد نرخ ارز باعث افزایش قیمت در بازارهای مذکور شده است، مولفه‌هایی که دو پیش نیاز اصلی زوج‌های جوان به شمار می‌روند. در این وضعیت شیوع ویروس کرونا (کووید 19) نیز باعث رکود بسیاری از کسب و کارها و کاهش قدرت مردم برای خرید برخی اقلام مورد نیاز شده است. دولت برای زوج‌های جوان شرایط دریافت وام 100 میلیون تومانی ازدواج را فراهم کرده که البته باید برای دریافت آن 7 خوان رستم را طی کرد. پروسه‌ای که چندین ماه زمان می‌برد و مشخص نیست قیمت‌ لوازم خانگی موقع دریافت وام چه قدر افزایش یافته است.

اما تکلیف زوج‌های جوانی که در شرف آغاز زندگی مشترک هستند چیست؟ آیا در این اوضاع اقتصادی میتوان شرایط حداقلی برای شروع زندگی را فراهم کرد؟

همکاری شرکت دیجی‌پی و دیجی‌کالا  برای ارائه وام خرید جهیزیه

یکی از اتفاق‌های خوب روزهای اخیر، همکاری شرکت دیجی‌پی و دیجی‌کالا در ارائه وام خرید جهیزیه به زوج های جوان است. شرکت دیجی‌پی که یکی از حوزه ‌های فعالیت آن فراهم کردن امکان خرید اقساطی است، در کمپین اخیر خود با افزایش دو برابری سقف اعتباری که تاکنون به متقاضیان خرید اقساطی اختصاص داده، این امکان را برای زوج‌های جوان فراهم کرده که بتوانند برخی اقلام مورد نیاز شروع زندگی خود را بدون نیاز به ضامن خریداری کنند.

پدرام نجفی، مدیر محصول شرکت ‌دیجی‌پی در این‌باره می‌گوید:  اعتبار 200 میلیون ریالی خرید اقساطی کالا برای اولین بار در ایران اجرایی شده است. زوج‌های جوان می‌توانند در مجموع 400 میلیون ریال اعتبار خرید اقساطی کالا از دیجی‌کالا -که بیش از 2 میلیون کالای متنوع ارائه می‌کند- دریافت کنند.

وی با بیان این‌که طرح مذکور در مقایسه با وام ازدواج بسیار دسترس‌پذیرتر است، ادامه داد: برای دریافت این وام نیازی به انتظار در صف دریافت وام ازدواج ندارد و متقاضی طی تنها چند روز اعتبار خرید اقساطی کالا را دریافت می‌کند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر نیز نیازی به معرفی ضامن و ارائه مدارک عقد ازدواج نیست و زوج‌ها می‌توانند زودتر از عقد ازدواج نسبت به خرید جهیزیه و کالاهای مورد نیاز خود اقدام کنند.

نجفی با اشاره به اینکه این وام شامل 12 طرح مختلف است، گفت: دیجی‌پی برای برطرف کردن نیاز کاربران مختلف، طرح‌ها متنوع اعتبار خرید اقساطی کالا را فراهم کرده است؛ کاربران در صورت تمایل می‌توانند مبالغ 30، 50، 100، 150 و 200 میلیون ریالی دریافت کنند و متناسب با شرایط خود، اقساط اعتبار را در دوره‌های بازپرداخت 3،‌ 6، 9 و 12 ماهه پرداخت کنند.

مدیر محصول شرکت دیجی‌پی با اشاره به اینکه این طرح قابل استفاده برای عموم مردم است اما ویژه زوج‌های جوان طراحی شده، دلیل افزایش سقف اعتبار خرید اقساطی کالا از 100 میلیون ریال به 200 میلیون ریال به ازای هر نفر را، افزایش قدرت خرید کاربران متناسب با شرایط اقتصادی برشمرد. به گفته او، طراحی تا اجرای این طرح کمتر از 5 روز و در پی افزایش ناگهانی نرخ ارز اتفاق افتاد.

طرح اعتبار 400 میلیون ریالی خرید اقساطی کالا برای زوج‌های جوان، منطبق با کالاهای باکیفیت ایرانی طراحی شده است و تا کنون بیش از 12هزار نفر برای دریافت این اعتبار از طریق دیجی‌پی ثبت‌نام کرده‌اند.

امکان ثبت‌نام برای اعتبار 200 میلیون ریالی خرید اقساطی دیجی‌پی برای همگان در دسترس است.

3 نظرات
 1. ريحانه ابراهيم زاده می گوید

  سلام وام خريد جهيزيه به صورت نقد خواهد بود يا بايستي تا سقف مورد نظر كالا خريد بشه؟

 2. سحرررر می گوید

  سلام خوب هستین ؟واقعا تو این اوضاع ما دخترا ک بدون سرپرست هستیم نمیتونیم جهزیه تهیه کنیم سطح توقعات رفته بالا تو رو خدا کمک کنیت ب ما جونا شب وروز من کارم شده گریه من دختر چجوری جهزیه جور کنم ک رو نامزد واقوامم شرمنده تشم

 3. ناشناس می گوید

  الان باید چیکار کرد از کجا شروع کرد

  برای شهر های مختلف هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.