احراز هویت آنلاین در سجام از طریق همراه بانک مهریران

امکان احراز هویت آنلاین در سجام از طریق همراه بانک مهریران فراهم شده است. از این طریق احراز هویت در کمتر از ۱۰ دقیقه انجام می‌شود.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در راستای برنامه های وزیر امور اقتصادی و دارایی مبنی بر توسعه بانکداری دیجیتال و تحقق بانکداری هوشمند در کشور و برنامه های ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سال های گذشته و به ویژه سال قبل زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری خود در حوزه بانکداری هوشمند را با سرعت توسعه داده است و احراز هویت آنلاین در سجام از طریق همراه بانک مهریران را در دسور کار قرار داده است.

احراز هویت آنلاین در سجام از طریق همراه بانک مهریران

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، در 2 سال گذشته برنامه های گسترده ای در این راستا توسط بانک مهر ایران صورت گرفته که بسیاری از آنها برای اولین بار در کشور توسط این بانک انجام شده است.

حذف کاغذ از فرایند عملیات اجرایی شعب بانک، دیجیتال نمودن فرم ها و به طبع آن راه اندازی بایگانی دیجیتال، توسعه زیرساخت های لازم برای احراز هویت قطعی مشتریان و بالا بردن ضریب اطمینان عملکرد در این حوزه، راه اندازی سامانه های غیر حضوری مانند: افتتاح حساب و درخواست تسهیلات به صورت آنلاین، سرویس حساب معدل حساب مشتریان و …، اتصال به سامانه های احراز هویت مانند: سامانه ثبت احوال کشور و همچنین پکیج کردن تمامی این سرویس ها در قالب سامانه جامع مدیریت یکپارچه «میعاد» همگی از مهمترین اقدامات بانک مهر ایران در حوزه بانکداری هوشمند است.

یکی از مهمترین زیرساخت هایی که بانک برای تحقق و اجرای آن بیش از یکسال تلاش می‌کند، موضوع «احراز هویت» به صورت آنلاین و غیر حضوری است که خوشبختانه این امکان برای اولین بار به صورت جامع و کامل در بانک قرض الحسنه مهرایران در بستر وب و همراه بانک مهریران محیا شده است.

در این راستا و برای کمک به سازمان ها و نهادهای گوناگون، این آمادگی و توانایی به منظور احراز هویت هموطنان به صورت کاملا آنلاین در بانک مهر ایران وجود دارد و در اولین مرحله باتوجه به اهمیت موضوع احراز هویت متقاضیان دریافت کد بورسی «سجام» با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار محقق شده است.

با توجه به افزایش تعداد متقاضیان دریافت کد بورسی و سهامداری طی ماه های اخیر و مشکلات مربوط به مراجعه حضوری این متقاضیان در دوران کرونا به دفاتر کارگزاری و پیشخوان دولت، این احساس نیاز برای راه اندازی سامانه احراز هویت غیر حضوری در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار پدید آمد تا مکانیزمی برای کاهش مراجعات حضوری طراحی شود.

بانک مهرایران نیز در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، در این حوزه همکاری کرد؛ برای این منظور، هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت بانک قرض الحسنه مهرایران به نشانی www.qmb.ir نسبت به نصب و راه اندازی اپلیکیشن همراه بانک «مهریران» اقدام کنند. همچنین دسترسی به این فرایند در بخش احراز هویت الکترونیک سایت سجام به آدرس: https://sejam.qmb.ir/sejam نیز امکان پذیر است.

از این طریق احراز هویت در کمتر از 10 دقیقه انجام می‌شود. البته از آنجا که اپراتور چک کننده نهایی به صورت آفلاین است، کمی زمان برای تایید نهایی از سوی این اپراتور صرف می‌شود.

طی کردن این فرآیند چند دقیقه‌ای باعث می‌شود دیگر نیازی به مراجعات حضوری نباشد این در حالی است که فراگیری بیماری کرونا هنوز تمام نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.