خرید جدید اپل برای تبدیل آیفون به کارتخوان سیار

اپل شرکت کانادایی موبی ویو را خریداری کرد که فناوری آن می‌تواند آیفون را به پایانه پرداخت موبایلی تبدیل کند.

 فناوری شرکت موبی ویو به خریداران اجازه می‌دهد از کارت اعتباری خود یا تلفن هوشمند در تلفن دیگری برای انجام پرداخت استفاده کنند. این سیستم با اپلیکیشن کار می‌کند و بجز تراشه NFC یا ارتباطات میدان نزدیک که از سال 2014 در گوشی‌های آیفون گنجانده شده است، به سخت‌افزار دیگری نیاز ندارد.

یک منبع آگاه به بلومبرگ گفت: اپل حدود 100 میلیون دلار برای این استارت‌آپ کانادایی پرداخت کرده است. موبی ویو دهها کارمند دارد و اپل همه تیم این شرکت را نگه خواهد داشت و آنها به کار از مونترال ادامه می دهند.

سخنگوی اپل در واکنش به این خبر گفت: اپل گاه به گاه شرکت‌های فناوری کوچکتر را خریداری می‌کند و ما معمولا درباره اهداف یا برنامه‌هایمان صحبت نمی‌کنیم.

اپل معمولا استارت‌آپ‌ها را خریداری کرده و فناوری آنها را به یکی از امکانات محصولاتش تبدیل می‌کند. این شرکت ویژگی Apple Pay را در سال 2014 به آیفون اضافه کرد که به کاربران امکان می دهد با زدن گزینه فروشگاه، پول کالاهای فیزیکی را پرداخت کنند. اپل سال گذشته کارت اعتباری خود به نام اپل کارت را عرضه کرد. ادغام فناوری موبی ویو اجازه خواهد داد هر کسی که یک گوشی آیفون دارد، پرداختها را بدون سخت افزار اضافی دریافت کند.

این فناوری اپل را به رقابت مستقیم‌تری با شرکت اسکوئر وارد می‌کند که فراهم کننده سخت‌افزار پرداخت و نرم‌افزار برای تلفنهای هوشمند و تبلت‌ها است.

موبی ویو در وب سایت خود نشان می‌دهد که چگونه یک کاربر میزان مبلغ مبادله را در دستگاه خود تایپ می‌کند و سپس مشتری، روی کارت اعتباری خود در گوشی‌اش کلیک می‌کند تا پرداخت انجام گیرد.

شرکت سامسونگ الکترونیکس سال گذشته با موبی ویو وارد همکاری شده بود تا گوشی‌های سامسونگ از این فناوری استفاده کنند و بازوی ونچر سامسونگ به عنوان سرمایه‌گذار در این استارت‌آپ حضور دارد. این شرکت کانادایی تاکنون بیش از 20 میلیون دلار سرمایه گذاری جذب کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این قرارداد یکی از چندین قراردادی بوده که اپل امسال منعقد کرده است. این شرکت اخیرا برنامه هواشناسی دارک اسکای و شرکت پخش محتوای واقعیت مجازی نکست وی آر را خریداری کرده است. سایر خریدهای اپل شامل Voysis، Xenor.ai و Inductiv برای بهبود Siri و هوش مصنوعی و فلیت اسمیت برای مدیریت دستگاه شرکتی بوده‌اند.

/ ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.