جزئیات اعطای تسهیلات 5 میلیونی به بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش اعتبارات تسهیلات پرداختی به بازنشستگان در سال‌جاری خبر داد که بر اساس آن با افزایش اعتبارات این ردیف به 2هزار میلیارد تومان، رقم وام‌های پرداختی به 5 میلیون تومان رسیده که بین 400 هزار نفر توزیع خواهد شد.

مصطفی سالاری ضمن اشاره به اعطای تسهیلات پرداختی به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و افزایش اعتبار آن در سال‌جاری افزود: تا سال گذشته این اعتبار 200 میلیارد تومان بود که به حدود 50 تا 60 هزار نفر اعطا می‌شد و مبلغ آن 3 میلیون تومان بود. امسال این اعتبار به 2 هزار میلیارد تومان و مبلغ وام به 5 میلیون تومان رسیده که بین 400 هزار نفر توزیع می‌شود.

وی افزود: تا کنون شماری از این تسهیلات در دو مرحله پرداخت شده است و مابقی طی سال در مراحلی توزیع خواهد شد. سهمیه استان‌ها مشخص شده و کانون‌های استانی اسامی را در اختیار سازمان می‌گذارند.

او درباره وضعیت سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی در سال‌جاری اظهار کرد: طرحی تحت عنوان خروج از بنگاه‌داری را تدوین کرده و در دستور کار داریم. قرار است با اجرای این طرح که حداکثر یک‌سال زمان می‌برد در هیچ شرکتی بیش از 40 درصد سهامدار نباشیم و همچنین در هیچ شرکتی مدیر بنگاه و بنگاه‌دار نباشیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه این طرح در هیات‌مدیره تصویب و برای هیات امنا ارسال شده است، گفت: از روزی که این طرح در هیات امنا تصویب و به ما ابلاغ شود متعهدیم که ظرف یک‌سال کاملا از بنگاه‌داری خارج شویم و سهام خوب با بازده خوب داشته باشیم و دیگر گرفتار مشغله‌های شرکت‌داری و بنگاه‌دار نباشیم. همان‌طور که گفته شد در هیچ شرکتی نباید بیش از 40 درصد سهام داشته باشیم.

/ ایسنا

  بازنشستگان تامین اجتماعی کارت اعتباری بانکی می‌گیرند
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.