سود 537 میلیارد تومانی بیمه آسیا در بازار سهام

شرکت بیمه آسیا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نتیجه سرمایه‌گذاری این شرکت در بازار سهام تنها در پنجاه روز، به دست آوردن سودی بیش از 537 میلیارد تومان بوده که این میزان سود قابل ملاحظه تنها در اثر خرید و فروش سهام 20 شرکت حاضر در بورس و فرابورس بوده است.

بیمه آسیا در فاصله اول تیرماه تا 19 مرداد ماه امسال بالغ بر 5 هزار و 805 میلیارد ریال از سهام 20 شرکت در اختیار خود را فروخته و از این محل بالغ بر 5 هزار و 374 میلیارد ریال سود شناسایی کرده است.

بازده 1145 درصدی سرمایه‌گذاری در بازار سهام

جزییاتی که شرکت بیمه آسیا منتشر کرده است، نشان می‌دهد که این شرکت از محل سرمایه‌گذاری روی سهام 20 شرکت، موفق شده است تا بازده 1145 درصدی را به دست آورد. شرکت بیمه آسیا برای خرید سهام شرکت‌های بورسی، تنها 431 میلیارد و 648 میلیون سرمایه‌گذاری کرده است و سود خالص این شرکت پس از کسر هزینه معاملات سهام در بازار سرمایه، بالغ بر 5 هزار و 374 میلیارد ریال بوده است.

تیم سرمایه‌گذاری شرکت بیمه آسیا، با ثبت یک رکورد تازه در سودآوری بیمه آسیا، موفق شده است تا بنیه مالی این شرکت را هم در حوزه بیمه‌گری و هم فعالیت‌های سرمایه‌گذاری تقویت کند.

البته این به معنای پایان سرمایه‌گذاری بیمه آسیا در بازار سهام نیست بلکه پیش بینی می شود هیات مدیره بیمه آسیا در یک تدبیر مبتنی بر آینده‌نگری و جهت تقویت هرچه بیشتر توان مالی این شرکت بزرگ بیمه ای، با رصد دقیق تر بازار بورس، به کسب سود بیشتر از خرید و فروش سهام ادامه دهد.

شفافیت و مدیریت بهینه ریسک در 20 روز

این گزارش از این جهت ارزشمند است که 20 روز پس از برگزاری موفقیت آمیز مجمع عمومی بیمه آسیا، هیات مدیره این شرکت اعلام کرده است که این میزان سود را صرف جبران کسری ذخیره خسارت معوق خواهد کرد.

تصمیم هیات مدیره به این معناست که این اقدام در راستای رعایت اصول شفافیت، مدیریت بهینه ریسک و الزامات حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه، همچنان باعث سربلندی و پیشتازی بیمه آسیا در جاده رقابت و شفافیت خواهد شد و علاوه بر اطمینان بیمه‌گذاران به پرداخت به موقع، دقیق و سریع خسارت‌ها، خیال سهامداران را بابت شفافیت مالی بیمه آسیا افزایش می‌دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.