چرا معاملات «صندوق پالایشی یکم» در بورس آغاز نمی‌شود؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بازار به حمایت نیاز دارد و اگر سازمان بورس و اوراق بهادار در این شرایط اقدام به بازگشایی نماد پالایش یکم کند به نفع بازار نخواهد بود.
عباسی کارشناس بازار سرمایه، در رابطه با زمان بازگشایی نماد پالایش یکم، گفت:مدیر صندوق پالایش یکم علت بسته ماندن نماد‌ این صندوق را افزایش سرمایه ندادن دو شرکت پالایشی زیر مجموعه صندوق پالایش یکم مطرح کرده است که کمی غیر منطقی به نظر می رسد.
عباسی بیان کرد: در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار علت بسته ماندن نماد پالایش یکم را منفی بودن سهام‌ شرکت های پالایشی زیر مجموعه این صندوق اعلام کرده که تا حدودی  این گفته صحیح است زیرا سازمان بورس وظیفه حفظ و صیانت از سرمایه های مردم را دارد.
او بیان کرد:در حال حاضر بازار نیاز به حمایت دارد، اگر در این شرایط سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام به بازگشایی نماد‌ صندوق پالایش یکم کند به دلیل اُفت بازار سرمایه طی دوماه گذشته، سهامداران بدون در نظر داشتن ارزش سهام‌ خریداری شده اقدام به فروش می‌کنند که این مسئله به نفع بازار سرمایه نخواهد بود.
این کارشناس بازار سرمایه گفت:علت منفی بودن این روزهای بازار سرمایه بی تجربگی و عدم آگاهی بعضی از سهامداران از نحوه خرید و فروش سهام در بورس است، با توجه به اینکه نرخ دلار از ابتدای سال حدود 100 تا 150 درصد رشد داشته است در نتیجه سهام‌ شرکت های فعال در بازار سرمایه به خصوص صنایع فلزات، پتروشیمی‌ها و معادن تا پایان سال بازدهی 100 درصدی خواهند داشت.
/ باشگاه خبرنگاران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.