مشمولان سهام عدالت در سامانه سجام ثبت‌نام کنند

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادر کشور گفت: به منظور تقویت شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت از طریق انتخاب مدیران متخصص و افزایش قیمت سهام آنها، مشمولانی که مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند در سامانه سجام به نشانی  www.sejam.ir ثبت نام کنند.

محمد رضا معتمد روز پنجشنبه در نشست مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان های کشور که به صورت ویدنو کنفرانس برگزار شد؛ افزود: شرکت های سرمایه‌گذاری در سطح کشور ، حداکثر دو ماه پس از ثبت افزایش سرمایه خود نسبت به برگزاری مجمع جهت انتخاب مدیران اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه برای ثبت نام لازم است شماره تلفن سهامدار به نام خودش باشد اظهار داشت: برگزاری مجمع مطابق آیین‌نامه آزادسازی سهام عدالت به صورت الکترونیکی خواهد بود.

وی اخذ کد معاملاتی بورس اوراق بهادار، امکان خرید و فروش شرکت های سرمایه گذاری استانی و سهام در بازار، امکان خرید سهام‌ تحت عنوان “عرضه اولیه”، امکان شرکت در مجمع عمومی شرکت‌ سرمایه‌گذاری استانی و انتخاب هیئت مدیره شرکت، امکان استفاده از خدمات کارگزاری‌ها و امکان ثبت‌نام به عنوان نامزد تصدی هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری استان را از مزیت های ثبت‌نام در سامانه سجام اعلام کرد.

معاون نظارت بر نهادهای مالی سازمان بوس و اوراق بهادر کشور با بیان اینکه تنها مرجع ثبت نام سامانه سجام است یادآور شد: با توجه به شیوع بیماری کرونا به منظور سهولت در فرآیند ثبت‌نام، همه مراحل به صورت الکترونیکی قابل انجام است و مشمولان می توانند با ثبت‌نام کد معاملاتی را دریافت نمایید.

سهام عدالت اوایل سالجاری با درخواست رییس جمهور و موافقت مقام معظم رهبری آزادسازی شد که تاکنون امکان معامله60 درصد ان فراهم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.