محبوب‌ترین بانک مرکزی جهان در توییتر

بانک مرکزی هند تنها بانک مرکزی بزرگ جهان است که در توییتر به رقم یک میلیون هوادار دست پیدا کرد.

شاکتیکانتا داس، رییس بانک مرکزی هند در توییتی اعلام کرد حساب توییتری RBI@ روز یکشنبه به مرز یک میلیون هوادار رسید که بالاتر از حدود 892 هزار هوادار در ژوئن است. در مقابل بانک مرکزی آمریکا حدود 678 هزار هوادار، بانک مرکزی اروپا 591 هزار هوادار و بانک مرکزی انگلیس بالای 317 هزار هوادار در توییتر دارند.

داس از زمان شیوع ویروس کرونا، کنفرانسهای مطبوعاتی را به صورت مجازی از طریق کانال یوتیوب بانک مرکزی هند و حساب رسمی در توییتر برگزار کرده و این کانال ارتباطی را در میان سرمایه گذاران و عموم مردم متداول کرده است.

بانک مرکزی هند اخیرا حساب توییتری دوم RBIsays@ و یک صفحه فیس بوک با همین نام را راه اندازی کرده تا به انتشار گسترده پیامهای آگاهی رسان برای عموم مردم و ترویج پرداختهای دیجیتالی کمک کند. همچنین از آمیتا باچان، هنرپیشه معروف بالیوددی برای کمک به گسترش سواد مالی در میان مردم کمک گرفته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گزارش گلوبال فیندکس ریپورت نشان می دهد حدود 80 درصد از بزرگسالان هندی در حال حاضر حساب بانکی دارند که این رقم در مقایسه با حدود 53 درصد در سال 2014 رشد داشته است. اگرچه از زمان شیوع همه گیری ویروس کرونا، مبادلات دیجیتالی افزایش پیدا کرده است اما همچنان آگاه عمومی و سواد دیجیتالی در هند ضعیف مانده و به موارد رو به رشد کلاهبرداری منجر شده است.

/ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.