در ادامه با حقایقی در خصوص این ارز آشنا می‌شوید:

1- در ١٧ دسامبر 2017 ارزش بیت‌کوین با رسیدن به 19 هزار و 891 دلار به اوج تاریخی خود رسید اما پس از آن با ریزش شدیدی مواجه شد؛ تا جایی که تا روز 22 دسامبر با از دست دادن حدود یک سوم ارزش خود به 14 هزار و 210 دلار رسید.

2- ارزش بیت‌کوین از ابتدای امسال تاکنون تقریبا سه برابر شده است.

3- بیت‌کوین یکی از داغ ترین موضوعات توییتری این روزها نیز هست. در ماه نوامبر به طور متوسط روزانه بیش از 60 هزار توییت در خصوص بیتکوین منتشر شده است. البته این رقم با رکورد روزانه 100 هزار توییت در دسامبر 2017 فاصله زیادی دارد.

4- میزان جست وجوی کلمه بیت‌کوین در نیجریه بیش از هر جای دیگری در جهان است. در مقایسه با چهار سال پیش، ارزش پول ملی این کشور در مقابل دلار نصف شده است و به همین دلیل نیز مردم این کشور تمایل بالایی به خرید بیتکوین برای کسب سود یا حفظ ارزش پول خود پیدا کرده اند.

5- تعداد بیت‌کوین‌هایی که می توانند استخراج شوند محدود هستند و به همین دلیل انتظار می رود به مرور زمان و با حفظ تقاضا در سطح کنونی ارزش بیتکوین بیش از سطح فعلی افزایش پیدا کند. امکان استخراج 21 میلیون بیتکوین در سراسر جهان وجود دارد.

6- با وجود نامشخص بودن هویت معامله گران، حجم تراکنش ها از طریق بلاکچین کاملا مشخص و قابل مشاهده است.

7- بیت‌کوین‌ها در کیف پول الکترونیکی نگهداری می شوند و فراموش کردن یا از دست رفتن اطلاعات این کیف پول به منزله از دست رفتن جبران ناپذیر بیتکوین برای صاحب آن خواهد بود.