افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

در این گزارش افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس توضیح داده شده است. همچنین راهنمای تصویری این روش نیز آورده شده است.

سامانه پیشخوان شمس به عنوان شعبه مجازی بانک صادرات جهت رفع نیازهای مشتریان در خصوص ثبت درخواست افتتاح حساب ریالی، دریافت دسته چک، رفع سوء اثر چک های برگشتی، استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و درخواست تسهیلات ریالی به صورت اینترنتی راه‌اندازی شده است. در این مطلب نحوه درخواست غیرحضوری افتتاح حساب در بانک صادرات آموزش داده شده است.

افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

کاربر پس از ورود به سامانه پیشخوان شمس، می‌تواند از طریق منوی “حساب و کارت” به گزینه “افتتاح حساب ریالی” دسترسی یابد.

 افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

معرفی افتتاح حساب

در این سامانه، کاربر می‌تواند درخواست افتتاح حساب ریالی خود را که مخصوص اشخاص حقیقی دارای حساب در بانک صادرات می‌باشد، ثبت نماید.

این بخش شامل مراحل ذیل می‌باشد:

مشخصات متقاضی

این بخش شامل موارد: استان، شهر، شعبه، آدرس شعبه، کاربر، نام، نام خوانوادگی، نام پدر، محل تولد، شماره شناسنامه، محل تولد، تحصیالت، تاریخ تولد، سری وسریال شناسنامه، شماره همراه، کد حوزه صدور، جنسیت، وضعیت تاهل،شغل، درآمد ماهیانه، آدرس محل سکونت، نمابر، کد پستی محل سکونت، آدرس محل کار، نمابر محل کار، کد پستی محل کار و آدرس پست الکترونیکی می باشد.

 افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

مشخصات حساب

این بخش شامل موارد:

 قرض الحسنه جاری با دسته چک: حسابی که بانک براساس قرارداد منعقده با کاربر به منظور قبول سپرده قرض الحسنه جاری افتتاح می نماید، برداشت و یا انتقال از این حساب می تواند از طریق چک و یا سایر ابزارهای مجاز انجام پذیرد. این حساب بنا به تقاضای اشخاص حقیقی و یا حقوقی در بانک افتتاح می گردد و وجوه واریز شده در این حساب با صدور چک از طرف صاحب یا صاحبان حساب برداشت و یا در وجه اشخاص ثالث کارسازی می گردد.

قرض الحسنه جاری بدون دسته چک: حساب جاری بدون دسته چک مختص اشخاص حقیقی بوده و صرفاً به صورت انفرادی افتتاح می گردد و نیاز به معرفی معرف ندارد.

قرض الحسنه پس انداز: سپرده قرض الحسنه پس انداز سپرده ای است که دارنده آن وجوه مازاد بر مصرف خود را بدون قصد انتفاع به منظور برخورداری از اجر معنوی به بانک می سپارد تا موقع ضروری و مورد نیاز از آن برداشت و رفع احتیاج نماید.

سرمایه گذاری کوتاه مدت: سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت حسابی است که دارنده آن مطابق نرخ اعلامی بانک مرکزی می تواند جهت حداقل موجودی حساب خود در ماه سود دریافت نماید و همچنین امکان واریز و برداشت از حساب مذکور بلامانع است.

 سرمایه گذاری بلند مدت: سپرده سرمایه گذاری بلند مدت سپرده یکساله ای که دارای مبلغ حداقلی است که سپرده گذار باید آن را رعایت نماید. همچنین به موجودی حساب بلند مدت یکساله نمی توان اضافه نمود اما در مواقعی که صاحب سپرده نیاز به دریافت قسمتی از وجه سپرده گذاری بلند مدت را داشته باشد می توان به بانک مراجعه و مبلغ مورد نظر را با توجه به شرایط خاص برداشت نماید.

 افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

افزودن مدارک:

در این قسمت کاربر مدارک خواسته شده را ضمیمه می نماید که شامل موارد ذیل می باشد:

 • تصویر شناسنامه
 • تصویر پشت و روی کارت ملی و …

جهت مشخص نمودن مکان دریافت خدمات در خصوص ثبت درخواست، کاربر می بایست به ترتیب موارد استان، شهر و شعبه را انتخاب نماید.

 افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

9 نظرات
 1. ثنا می گوید

  سلام، بعد افتتاح حساب آنلاین، برای گرفتن کارت بانکی حتما باید به بانک مراجعه کنیم؟!

 2. پری حاتمی می گوید

  سامانه شمس بعداز افتتاح حساب فیزیکی کارت ارسال میکند.

 3. سنت الله می گوید

  سلام میخوام حساب بازکنم

 4. حمیداحرارزاده ازبندرعباس می گوید

  باسلام وخداقوت به همه نیروهای خدوم ومخلص وزحمتکش بانکی کشور/ طرح مذکورعالی میباشد

 5. محمد محبی می گوید

  نه
  بده نه خوب

 6. ناشناس می گوید

  سلام اتباع نمیتونه غیر حضوری حساب باز کنن

 7. سید قاسم می گوید

  سلام اتباع نمیتونن حساب غیر حضوری اقتتاح بکنن

 8. پرویز بلوچ می گوید

  ویلش کنید از اینجا اصلا نمیشه حساب باز کرده الکی خودتان را خسته نه کنید من هر سه فرم را پر کردم بعد خطا زد و دوباره برگشت به صفحه اول اون هم چندین بار به خدا وقتون الکی ضایع میشه برویید حضوری افتتاح حساب کنید فکر کنم ما اصلاً چنین نداریم و نداشتیم *افتتاح حساب مجازی

 9. محمد می گوید

  سلام هرچی میزنم حساب باز کنم نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.