درخواست غیرحضوری افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

سامانه پیشخوان شمس به عنوان شعبه مجازی بانک صادرات جهت رفع نیازهای مشتریان در خصوص ثبت درخواست افتتاح حساب ریالی، دریافت دسته چک، رفع سوء اثر چک های برگشتی، استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و درخواست تسهیلات ریالی به صورت اینترنتی راه‌اندازی شده است. در این مطلب نحوه درخواست غیرحضوری افتتاح حساب در بانک صادرات آموزش داده شده است.

افتتاح حساب بانک صادرات 

کاربر پس از ورود به سامانه پیشخوان شمس، می‌تواند از طریق منوی “حساب و کارت” به گزینه “افتتاح حساب ریالی” دسترسی یابد.

درخواست غیرحضوری افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

معرفی افتتاح حساب

در این سامانه، کاربر می‌تواند درخواست افتتاح حساب ریالی خود را که مخصوص اشخاص حقیقی دارای حساب در بانک صادرات می‌باشد، ثبت نماید.

این بخش شامل مراحل ذیل می‌باشد:

مشخصات متقاضی

این بخش شامل موارد: استان، شهر، شعبه، آدرس شعبه، کاربر، نام، نام خوانوادگی، نام پدر، محل تولد، شماره شناسنامه، محل تولد، تحصیالت، تاریخ تولد، سری وسریال شناسنامه، شماره همراه، کد حوزه صدور، جنسیت، وضعیت تاهل،شغل، درآمد ماهیانه، آدرس محل سکونت، نمابر، کد پستی محل سکونت، آدرس محل کار، نمابر محل کار، کد پستی محل کار و آدرس پست الکترونیکی می باشد.

افتتاح حساب در شمس بانک صادرات

مشخصات حساب

این بخش شامل موارد:

 قرض الحسنه جاری با دسته چک: حسابی که بانک براساس قرارداد منعقده با کاربر به منظور قبول سپرده قرض الحسنه جاری افتتاح می نماید، برداشت و یا انتقال از این حساب می تواند از طریق چک و یا سایر ابزارهای مجاز انجام پذیرد. این حساب بنا به تقاضای اشخاص حقیقی و یا حقوقی در بانک افتتاح می گردد و وجوه واریز شده در این حساب با صدور چک از طرف صاحب یا صاحبان حساب برداشت و یا در وجه اشخاص ثالث کارسازی می گردد.

قرض الحسنه جاری بدون دسته چک: حساب جاری بدون دسته چک مختص اشخاص حقیقی بوده و صرفاً به صورت انفرادی افتتاح می گردد و نیاز به معرفی معرف ندارد.

قرض الحسنه پس انداز: سپرده قرض الحسنه پس انداز سپرده ای است که دارنده آن وجوه مازاد بر مصرف خود را بدون قصد انتفاع به منظور برخورداری از اجر معنوی به بانک می سپارد تا موقع ضروری و مورد نیاز از آن برداشت و رفع احتیاج نماید.

سرمایه گذاری کوتاه مدت: سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت حسابی است که دارنده آن مطابق نرخ اعلامی بانک مرکزی می تواند جهت حداقل موجودی حساب خود در ماه سود دریافت نماید و همچنین امکان واریز و برداشت از حساب مذکور بلامانع است.

 سرمایه گذاری بلند مدت: سپرده سرمایه گذاری بلند مدت سپرده یکساله ای که دارای مبلغ حداقلی است که سپرده گذار باید آن را رعایت نماید. همچنین به موجودی حساب بلند مدت یکساله نمی توان اضافه نمود اما در مواقعی که صاحب سپرده نیاز به دریافت قسمتی از وجه سپرده گذاری بلند مدت را داشته باشد می توان به بانک مراجعه و مبلغ مورد نظر را با توجه به شرایط خاص برداشت نماید.

افتتاح حساب در شمس بانک صادرات

افزودن مدارک:

در این قسمت کاربر مدارک خواسته شده را ضمیمه می نماید که شامل موارد ذیل می باشد:

  • تصویر شناسنامه
  • تصویر پشت و روی کارت ملی و …

جهت مشخص نمودن مکان دریافت خدمات در خصوص ثبت درخواست، کاربر می بایست به ترتیب موارد استان، شهر و شعبه را انتخاب نماید.

درخواست غیرحضوری افتتاح حساب بانک صادرات از طریق پیشخوان شمس

برای ورود به سامانه روی دکمه زیر کلیک کنید:

سامانه پیشخوان شمس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.