صعود بیت‌کوین پس از حمایت ایلان ماسک

پس از آنکه مدیرعامل تسلا گفت باید زودتر اقدام به خرید بیت‌کوین می کرد، ارزش این رمزارز افزایش یافت.
به نقل از سی ان بی سی، ایلان ماسک که اخیرا به تمجید از بیت‌کوین روی آورده، در اظهار نظر تازه ای گفته است فکر می کند بیت‌کوین به زودی به مقبولیت عمومی گسترده ای خواهد رسید. سوی بیت‌کوین را ابتکاری بسیار خوب خوانده که آن را دیر کشف کرده است. ماسک ضمن اقرار به تاثیر سخنانش بر عملکرد بازار گفته است: حرف هایم می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد پس باید مواظب باشم که چه می گویم.
هند که به دلیل جمعیت بالای خود یکی از بازارهای اصلی ارزهای دیجیتالی در جهان محسوب می شود در حال بررسی طرحی است که در صورت تصویب آن در مجلس، خرید و فروش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام و دولت را موظف می کند تا چارچوبی برای توسعه ارز دیجیتالی ملی این کشور فراهم کند. ممنوعیت پیشنهادی شامل تمام ارزهای دیجیتالی خصوصی می شود مگر موارد خاصی که بانک مرکزی هند ادامه قانونی باقی ماندن معاملات آن ها را ضروری تشخیص دهد.
 مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر 994.91 میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل 1.00 درصد بیشتر شده است.  ری دالیو- میلیاردر مشهور آمریکایی با بیان اینکه حفاظت از مشتریان در برابر ارزهای بی پشتوانه مساله مهمی است گفت: سرمایه گذاران در ارزهای دیجیتالی باید این را بدانند که با یک بازار بسیار پرریسک طرف هستند و از دست دادن همه یا بخش بزرگی از سرمایه شان در این بازارها با توجه به نوسانات زیاد چیز خیلی عجیبی نیست.
به گفته کارشناسان بازار ارزهای دیجیتالی در حال حاضر بیت‌کوین در یک تقاطع حساس قرار دارد که حرکت رو به بالا یا پایین آن بستگی به جریان ورودی سرمایه های جدید خواهد داشت.
در حال حاضر 69 درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین و 13 درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین 12 سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال 2009 معاملات اولیه آن شکل گرفت.

/ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.