نتیجه افزایش مبلغ وام ازدواج چیست؟

کارشناس اقتصادی معتقد است: به جای افزایش مبلغ وام ازدواج و ایجاد بدهی برای جوانان، باید آنها را در بخش‌های اشتغال و مسکن حمایت کرد.
یک کارشناس اقتصادی در واکنش به تصمیم مجلس مبنی بر افزایش مبلغ وام ازدواج با کف 70 و سقف 100 میلیون تومان گفت: مشکل اصلی جوانان برای عدم تشکیل زندگی هزینه اولیه زندگی و وام ازدواج نیست، بلکه موضوع اساسی اشتغال، درآمد و مسکن آنهاست.
سید بهاءالدین حسینی هاشمی تصریح کرد: این اتفاق منجر به افزایش عرضه پول و در نتیجه رشد نقدینگی و تورم خواهد شد که به ضرر اقتصاد است. ضمن اینکه این مبلغ از وام ازدواج برای زوج جوانی که دارای شغل پایدار نیستند فقط به یک بدهی تبدیل می‌شود که امکان دارد به مشکلات آنها بیفزاید.
وی با تاکید براینکه این تصمیم نتیجه مثبتی به همراه نخواهد داشت، تصریح کرد: وام قرض‌الحسنه ازدواج باید از وجوه منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها باشد و این در حالی است که با توجه به شرایط موجود و کاهش شدید ارزش پول ملی رغبتی برای پس‌انداز قرض‌الحسنه وجود ندارد و در نتیجه منابعی هم برای پرداخت وام ازدواج نداریم، بنابرابن این طرح ممکن است عملیاتی نشود.
این کارشناس اقتصاد با بیان اینکه افزایش وام ازدواج وعده خوبی نیست، تاکید کرد: به جای چنین تصمیم‌هایی باید به فکر اشتغال و مسکن جوانان بود و برنامه‌هایی در این بخش‌ها داشت و از آنها حمایت کرد؛ چراکه کمک‌های پایدار و موثرتری خواهند بود.
/ایبنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.