عکس / اسکناس‌های جدید بانک مرکزی رونمایی شد

امیر شکری، رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک در آیین رونمایی از اسکناس‌های جدید بیان کرد: امروز ایران چک100 هزار تومانی و 10 هزار تومانی جدید بین شعب بانکی توزیع خواهند شد.

او افزود: همچنین اسکناس‌های یک هزار، دو هزار و پنج هزار تومانی هم رونمایی شدند.

این مقام مسئول از جمله ویژگی‌های این اسکناس‌ها را کمرنگ شدن 4 صفر برای پیشبرد اهداف بانک مرکزی در حذف چهار صفر عنوان کرد.

شکوری با اشاره به اینکه این اسکناس ها با توانمند سازی داخلی و استفاده از کاغذ اسکناس داخلی چاپ و بیشترین امنیت را در برابر جعل دارد، گفت: ابعاد این اسکناس ها یکسان بوده و تلاش شده است تا در صرف هزینه برای تولید آن صرفه جویی شود، این صرفه جویی همان پیش قدم شدن بانک مرکزی برای حذف چهار صفر از آن هاست.

رئیس سازمان تولید اسکناس و مسکوک  بانک مرکزی در پاسخ به این سوال خبرنگار بانک و بیمه باشگاه خبرنگاران جوان،که آیا برنامه جدیدی در حوزه تولید سکه‌های رایج دارد، گفت: سرانه مصرف سکه‌های رایج در کشور، هر فردی حداکثر 25 عدد است در صورتی که در اروپا این روند برای هر فرد به تعداد 250 عدد است.

وی افزود: بانک مرکزی تا حدی که ارزش ذاتی سکه از ارزش اسمی آن بیشتر نباشد به فکر تنوع در این بخش نیز هست. اما باید دقت داشت که بیشترین تلاش برای حذف تماس فیزیکی با روش های پرداخت بوده و در تلاشیم تا مبالغ خرد این چنینی بیشتر از طریق نرم افزارهای پرداختی، صورت گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.