بیت‌کوین از 44 هزار دلار گذشت

خبر سرمایه‌گذاری 1.5 میلیارد دلاری تسلا در بیت‌کوین باعث شد ارزش این ارز مجازی رکورد زده و از 44 هزار دلار فراتر رود.

به نقل از راشا تودی، بزرگترین ارز مجازی دنیا در روز دوشنبه به دنبال انتشار این خبر که تسلا 1.5 میلیارد دلار در این سرمایه مجازی سرمایه‌گذاری کرده و آن را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند، از 44 هزار دلار گذشت.

ارزش بیت‌کوین 15 درصد افزایش یافته و به 44141 دلار رسیده است. این ارز مجازی در ساعت 15:04 به وقت گرینویچ 43756 دلار معامله شد.تسلا، شرکت آمریکایی سازنده خودروهای الکتریکی در روز دوشنبه اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت‌کوین خریداری کرده است و احتمالاً در آینده نزدیک این ارز مجازی را به عنوان یک شیوه پرداخت قبول می‌کند.

به این ترتیب، تسلا اولین خودروساز بزرگ است که بیت‌کوین را به عنوان یک شیوه پرداخت می پذیرد. این شرکت اعلام کرد دلیل خرید بیت‌کوین به دست آوردن انعطاف پذیری بیشتر جهت متنوع کردن و به حداکثر رساندن سود نقدینگی آن بوده است.

الون ماسک، موسس تسلا، اخیراً گفته بود درست است که دیر رسیده ولی حالا یکی از حامیان ارز دیجیتال بیت‌کوین است: «من باید هشت سال پیش بیت‌کوین می‌خریدم. در حال حاضر فکر می‌کنم بیت‌کوین چیز خوبی است و یکی از حامیان آن هستم.»

سهام تسلا دو درصد افزایش یافت. این شرکت به سرمایه گذاران در مورد بی ثباتی قیمت‌ بیت‌کوین هشدار داده است. دوست داران بیت‌کوین این سرمایه دیجیتال را محافظی در برابر تورم می دانند چون این نگرانی وجود دارد که بسته کمکی 1.92 تریلیون دلاری بایدن اقتصاد را با چالش بیشتری مواجه کند.

بیل میلر، سرمایه‌گذار مشهور آمریکایی، طرح خود برای سرمایه گذاری 400 میلیون دلاری در بیت‌کوین پرده برداشته است. تحلیلگران عقیده دارند یکی از دلایل رشد ارزهای مجازی توجه شخصیت‌های معروف مثل الون ماسک به آن بوده است.

/ تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.